021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

برای محافظت از کابل های الکتریکی از لوله های محافظ الکتریکی استفاده می شود. برق یکی از خطرناک ترین موارد در جهان است. اگرچه هادی هایی که جریان را حمل می کنند توسط برخی از مواد پوشیده شده با PVC یا لاستیک عایق بندی شده اند، مواد عایق استحکام لازم را برای حفاظت کابل از آسیب ندارند.

در صورت آسیب دیدن عایق، هادی الکتریکی داخل ممکن است در معرض لمس قرار بگیرد یا همچنین می تواند ناخواسته با چیزهایی که می توانند جریان الکتریکی داشته باشند در تماس باشد. این سناریو خطر بالایی از شوک الکتریکی را نشان می دهد؛ بنابراین ما از کابل های برقی محافظت می کنیم تا از خطرات شوک الکتریکی ممکن در کمین افراد جلوگیری نماییم.

دلیل دوم برای محافظت از کابل های برقی این است که بایستی سیستم الکتریکی ایمن بماند. هنگامی که پوشش PVC کابل آسیب دیده باشد، فلز رسانا می تواند با سایر فلزات موجود و در تماس با زمین ارتباط برقرار کند و منجر به آسیب به کابل و اختلال در هدایت الکتریکی شود. در نتیجه خرید لوله پی وی سی برق مناسب و با کیفیت و استاندارد در اولویت می باشد.

قیمت و خرید لوله پی وی سی برق

کابلهای سیم کشی الکتریکی آسیب دیده بایستی در اسرع وقت عیب یابی شوند و اطمینان از سالم بودن سیستم هدایت برق در طول کانال حاصل گردد؛ بنابراین برای حصول این قابلیت اطمینان از لوله های حفاظت الکتریکی استفاده می شود.

لوله های حفاظت الکتریکی باید سفت و محکم، دائمی و بدون احتمال آسیب نصب شوند. همچنین باید برای ماندگاری و طول عمر بیشتر ساختمان لوله های حفاظت الکتریکی از یکپارچگی لازم برخوردار باشند. اگر ساختمان بتواند 50 سال عمر کند چه می شود؟ آیا نصب لوله های محافظ الکتریکی نیز می تواند 50 سال به طول بیانجامد؟ پاسخ این است که اگر بتواند، پس نصب صحیح را انجام داده ایم و شانس طول عمر بدون آسیب در لوله های حفاظت الکتریکی ساختمان وجود دارد. عمر و کیفیت هر برند لوله پلیکا با یکدیگر متفاوت است.

تحول در تکنولوژی، تغییر نحوه استفاده مردم از برق، سلایق شخصی و بسته به اولویت های افرادی که در یک ساختمان زندگی یا کار میکنند، طراحی سیستم الکتریکی ساختمان و نحوه حفاظت از آن نیز تغییر می کنند. در بیشتر موارد ساختمان ها پس از گذشت مدت زمانی عمر مفید خود را از دست داده و نیاز به نوسازی پیدا می کنند در این موارد به احتمال زیاد سیستم سیم کشی برق ساختمان نیز بایستی نوسازی شود.

سیستم لوله کشی برق الزاما اگر دوام 50 ساله نداشته باشد، اما باید حداقل 30 سال از عمر مفید برخوردار باشد؛ بنابراین، پس از خرید و نصب، لوله های برقی باید سفت و سخت، دائمی و قوی باشد.

انواع لوله پی وی سی برق

3 نوع لوله وجود دارد که در ساخت و سازهای الکتریکی از محبوبیت زیادی جهت حفاظت از سیستم برخوردارند که عبارتند از:

  • 1- لوله های پی وی سی
  • 2- لوله های GI
  • 3- شلنگ های فلزی انعطاف پذیر

پلی وینیل کلراید سفت و سخت (PVC) مشابه به لوله کشی پلاستیکی است و با اتصالات پلاستیکی نصب شده در جای خود به هم چسبیده و نصب می شود. پس از گرم شدن توسط وسیله ی حرارتی قابل حمل می تواند خم شود. از آنجا که لوله های اتصالی و اتصالات به یکدیگر چسبیده اند، در مجموع لوله های محافظ الکتریکی می توانند ضد آب باشند و این کار یعنی ساخت لوله های PVC مناسب برای دفن مستقیم در زمین منجر به بکارگیری آنها در بسیاری از زمینه ها است. همچنین لوله های پی وی سی قابلیت استفاده در محیط های خورنده را نیز دارند.

لوله های پی وی سی در سه سایز 20 میلی متر، 25 میلی متر و 32 میلی متر وجود دارند. از چسب برای اتصال لوله با کوپلر استفاده می شود. پیچ ها، فیشر و سیم فولادی برای جابجایی لوله پی وی سی در کف یا دیوار ساختمان استفاده می شود. از خم کننده ارتجاعی برای خم کردن لوله های PVC استفاده می شود. 20 میلی متر و 25 میلی متر دو اندازه ی خم کننده ارتجاعی هستند. در این نوع نصب به چکش نیز احتیاج خواهد بود. سایز و کیفیت مواد سازنده در قیمت لوله پی وی سی تاثیرگذار خواهد بود.

لوله های GI در اندازه های 20 میلی متر و 25 میلی متر وجود دارند. برای ساخت لوله های خم شده در این نوع، از دستگاه Gi bender استفاده می شود.
جهت نصب لوله های حفاظت الکتریکی باید دستگاه حفاری داشته باشیم. برای نصب صحیح لوله ها باید سوراخ هایی به عرض 10 میلیمتر ایجاد نماییم. برای برش لوله ها به طول مورد نیاز، از تیغه ی حلقوی استفاده می شود. پیچ گوشتی و برخی از ابزار دیگر نیز برای کار نصب لوله ممکن است نیاز باشد.

انواع لوله پی وی سی برق

انواع سایز لوله برق pvc

سایز لوله PVC می تواند توسط ID (Inside Diameter) یا به عبارتی قطر داخلی آن مشخص شود که به آن اندازه اسمی» گفته می شود؛ اما این باعث سردرگمی افراد می شود و بیشتر افراد تازه کار سعی در استفاده از OD (Outer Diameter) یا قطر خارجی لوله برای سفارش قطعات دارند.

انواع لوله های برق پی وی سی موجود در بازار از نظر سایز شامل مواردی به شرح زیر می باشد:

• لوله برق پی وی سی سایز ۱۳٫۵ با وزن ۹۰۰ گرم، شاخه ۶ متری
• لوله برق پی وی سی سایز ۱۳٫۵ با وزن ۱۰۰۰ گرم، شاخه ۶ متری
• لوله برق پی وی سی سایز ۱۶ با وزن ۱۰۰۰ گرم، شاخه ۶ متری
• لوله برق پی وی سی سایز ۱۶ با وزن ۱۲۰۰ گرم، شاخه ۶ متری
• لوله برق پی وی سی سایز ۲۱ با وزن ۱۵۰۰ گرم، شاخه ۶ متری
• لوله برق پی وی سی سایز ۲۱ با وزن ۱۹۰۰ گرم، شاخه ۶ متری

 

برای هر سیستمی که تحت فشار باشد بایستی از لوله و اتصالاتی استفاده کرد که مناسب برای آن باشد؛ اما در پروژه های ساختاری به طور کلی می توان طبقه بندی های مختلفی از لوله و اتصالات برقی محافظ را با هم مخلوط و مطابقت داد و بکار گرفت. اگر یک پروژه جدید تحت فشار را آغاز میکنید بهتر است از یک راهنمای رتبه بندی فشار برای طبقه بندی و برنامه ریزی در انتخاب نوع و سایز لوله های برقی لازم در آن، استفاده کنید؛ اما اگر در حال کار با سیستمی هستید که از قبل لوله کشی شده است، ممکن است چاپ را روی لوله بخوانید. اگر چاپ را پیدا نکردید، باید لوله را اندازه بگیرید تا ضخامت دیواره اندازه گیری شود تا مطمئن شوید لوله شما چیست.

نکته: استفاده از لوله های PVC برای ساخت وسایلی مانند قفسه، سیستم قفسه بندی، سایبان و غیره خارج از محدوده طراحی این محصول است. توزیع کنندگان PVC در قبال هرگونه خرابی و جراحت ناشی از خرابی لوله و اتصالات در چنین شرایطی مسئولیتی نخواهند داشت.

قیمت لوله برق خم سرد

هنگام خم کردن لوله های پی وی سی برقی عوامل مختلفی وجود دارند که برای انجام این کار بایستی در نظر گرفته شوند. شما باید اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی تجربه کسب کرده اید که بتوانید یک کار را به خوبی انجام دهید، تمامی تجهیزات لازم را داشته باشید و از روش صحیحی برای خم شدن در دست استفاده کنید. انواع خمش های بسیار زیادی وجود دارد، اما ساده ترین راه تقسیم دسته های مختلف، آن است که آن را در خم شدن گرم و سرد قرار دهید. روشهای مختلف زیادی در این دسته ها گنجانده شده است، اما برای گرفتن تصمیم درست راجع به نوع مورد نظر خود چند نکته وجود دارد که باید بدانید و با مفاهیمی چون خم شدن سرد و خم شدن گرم آشنا شوید. کیفیت لوله در خم شدن آن تاثیر زیادی در قیمت لوله پی وی سی برق دارد.

قیمت لوله برق خم سرد و گرم

خم شدن سرد

خم شدن سرد به انواع خمشی اطلاق می شود که از گرمای اضافی برای خم کردن لوله ها استفاده نمی کند. این عمل معمولاً با پیچیدن لوله یا مواد دیگر در اطراف قالب یا شکل انجام می شود که باعث خم شدن لوله می شود. این عمل بسیار سریع است و در موارد زیادی بکار گرفته می شود، زیرا نیازی به خنک شدن یا مراقبت از هر روش خاصی پس از انجام خم شدن نیست.

از آنجا که ماشین های مورد استفاده در خم کردن سرد به طور کلی خیلی گران نیستند، به دلیل پیچیده یا پیشرفته بودن، خم شدن سرد می تواند گزینه مناسبی برای متدهای پیچیده شرکت های کوچکتر باشد که بودجه زیادی ندارند. همچنین می تواند روش خوبی برای شرکت هایی باشد که در زمینه خم شدن تخصص ندارند اما فقط نیاز دارند که آن را هر چند وقت یکبار انجام دهند. جنبه منفی انواع خم شدن سرد این است که امکان خم شدن شدید وجود ندارد. در اکثر موارد، شما باید دستگاه را از مواد پرکننده مانند ماسه پر کنید تا لوله به دلیل زاویه ای رادیکال خیس نشود و شکسته نگردد.

خم شدن گرم

خم شدن گرم معمولاً فقط به انواع خمش القایی اشاره دارد. خمش القایی یک روش بسیار مؤثر در خمش لوله است، زیرا این روش سریع، دقیق و با خطاهای اندک همراه است. فرآیند خمش القایی با گرم کردن نقطه خاصی از لوله تا جایی که می تواند بدون تلاش زیادی خم شود انجام می شود. به مواد پرکننده احتیاج ندارد و نتیجه خم شدن باعث می شود احتمال شکست به حداقل برسد. بسیاری از خم کننده های القایی نیز به دلیل کمبود انرژی آن، این نوع خمش را انتخاب می کنند. پس از انجام فرآیند گرمایش، خم شدن به هیچ وجه زمان زیادی نمی برد. جنبه های منفی خم شدن گرم می تواند این باشد که مواد پس از آن خنک می شوند و به زمان صرف شده در هر لوله اضافه می کنند و اینکه ماشین ها و وسایل گرمایش گرم گرانتر از وسایل خم سرد هستند.

جهت اطلاع از قیمت انواع لوله های خم سرد برقی و سایر محصولات با توجه به نیاز خود می توانید با کارشناسان گروه ایلیاشیل تماس حاصل نمایید.

قیمت لوله برق پلی آمید

پلی آمید، هر پلیمر (ماده ای مرکب از مولکول های طولانی و چند واحدی) ی است که در آن واحد های تکرار شده در زنجیره مولکولی توسط گروه های آمید به یکدیگر وصل می شوند. گروههای آمید دارای فرمول شیمیایی کلی CO-NH هستند. آنها ممکن است با اثر متقابل یک گروه آمین (NH2) و یک گروه کربوکسیل (CO2H) تولید شوند، یا ممکن است توسط پلیمریزاسیون اسیدهای آمینه یا مشتقات آمینو اسید (که مولکول های آنها شامل هر دو گروه آمین و کربوکسیل است) تشکیل شوند.

در تعریف گسترده تری، پلی آمیدها شامل پروتئین ها و پپتیدها هستند که بطور طبیعی پلیمرهای متشکل از واحدهای تکراری آمینو اسید هستند. (در زیست شناسی مولکولی، پیوند آمید معمولاً به عنوان پیوند پپتید گفته می شود.) بطور دقیق تر تعریف شده که پلی آمیدها گروه مهمی از پلیمرهای مصنوعی هستند که به صورت صنعتی تولید می شوند. مهمترین آنها نایلون است، در واقع یک کلاس کاملاً همه کاره از پلیمرها که در الیاف و پلاستیک های ضروری ساخته می شوند. کلاس دیگری از پلی آمیدها که به شکل الیاف ساخته می شوند، به اصطلاح آرامیدها یا پلی آمیدهای آروماتیک معطر هستند که حاوی حلقه های فنیل در واحدهای تکرار شونده هستند.

بعضی از نایلون ها همچنین دارای حلقه های فنیل هستند، بنابراین در واقع این دو کلاس از نظر تعداد و فرکانس حلقه ها متمایز می شوند. هنگامی که 85 درصد یا بیشتر از گروه های آمید به طور مستقیم با حلقه های فنیل در ارتباط هستند، پلی آمید به عنوان یک گروه آروماتیک طبقه بندی می شود. وقتی نرخ پایین تر از 85 درصد باشد، پلیمر به عنوان نایلون طبقه بندی می شود.
قیمت لوله های برق پلی آمید با توجه به سایز، قطر خارجی (داخلی) و ... آنها می تواند متفاوت باشد. برای آگاهی از قیمت انواع لوله های برق پلی آمید با متخصصان گروه ایلیا شیل تماس بگیرید و محصولات مدنظر خود را سفارش و در صورت نیاز از راهنمایی های کارآمد کادر مجرب ایلیاشیل بهره مند شوید.

گروه ایلیاشیل با چندین دهه تجربه در زمینه فروش و عرضه انواع محصولات پی وی سی و لوله های برقی چون انواع لوله های برق پی وی سی، لوله های پی وی سی خم سرد و لوله های پی وی سی خم گرم و لوله های برق پلی آمیدی در سایز های استاندارد و افتخار همکاری با شرکت های بزرگ و بنام شبکه گسترده ای را در سراسر کشور ایجاد کرده و کادر کارآزموده این گروه در کنار توانمندی های بالقوه توانسته اند محصولاتی با کیفیت و قابل رقابت در بازار ایران را تولید نمایند.


خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما