021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

لوله گالوانیزه یکی از مصالحی است که در ساخت و ساز، ساخت گلخانه ها و …. نقش مهمی دارد. این لوله ها از جنس آهن یا فولاد هستند که برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی به روش گرم یا سرد روی آنها پوششی نازکی از فلز روی می دهند. بدین ترتیب لوله های گالوانیزه در برابر آسیب های محیطی استحکام بیشتری پیدا می کنند.

از لوله های گالوانیزه می توانید برای سیستم های آبرسانی، گازرسانی، انتقال بخار و هوا در مکان های مختلف بهره ببرید. همچنین از لوله گالوانیزه برای ساخت گلخانه ها و در بخش برق ساختمان برای عبور دادن سیم برق استفاده می شود که به لوله گالوانیزه برق مشهور است.

این لوله ها در انواع و سایزهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردند که معمولا طول آنها ۶ متر می باشد. شما می توانید با استفاده از جداول سایز لوله گالوانیزه که توسط کارخانه تولید کننده آماده شده است، محصول مورد نظر خود را بیابید. قطر لوله های گالوانیزه از یک دوم اینچ تا ۸ اینچ می باشد. برای اطلاع از مشخصات فنی لوله گالوانیزه می توانید از کاتالوگ هایی که کارخانه تولید کننده تهیه کرده است استفاده نمایید. قطرهای اسمی لوله های گالوانیزه از قطر دهانه داخلی بزرگتر و از قطر خارجی کوچکتر هستند.

خرید اینترنتی لوله و اتصالات گالوانیزه

در بازار فروش، این لوله های گالوانیزه را با شماره های مشخصی می شناسند. پس برای خرید لوله گالوانیزه حتما از جدول مشخصات لوله های گالوانیزه یا افرادی که در این زمینه اطلاعات کافی دارند، راهنمایی بخواهید.

انواع لوله گالوانیزه

لوله های گالوانیزه Galvanization به دو دسته لوله گالوانیزه آهنی و لوله گالوانیزه فولادی تقسیم می شوند که در ادامه در مورد هرکدام توضیح خواهیم داد.

• لوله گالوانیزه فولادی

به این نوع از لوله های گالوانیزه، لوله های آهنی سفید نیز می گویند. لوله گالوانیزه فولادی بیشتر در سیستم های تهویه کاربرد دارد. در مقایسه با لوله گالوانیزه آهنی، لوله های گالوانیزه فولادی، وزن سبک تری دارند و از فولاد نرم تولید می گردند. برای ساخت انواع مختلف لوله گالوانیزه فولادی، یک قالب طراحی و ساخته می شود و ورق فولاد از داخل آن با پرس و فشار زیاد منتقل می گردد. پس از مرحله عبور از قالب، درز ها و شکاف ها را به یکدیگر جوش می دهند.

در گام بعد لوله ها با روش خاصی تمیز می گردند و از حمام روی مذاب عبور داده می شوند تا نسبت به خوردگی و اکسیده شدن مستحکم شوند. به خاطر پوشش روی رطوبت بر انواع لوله گالوانیزه فولادی تاثیر ندارد ولی نباید اسید با این لوله ها تماس پیدا کند زیرا موجب آسیب دیدگی و خوردگی می شود.

• لوله گالوانیزه آهنی

از آهن سفید نورد شده برای ساخت این نوع لوله گالوانیزه استفاده می کنند. لوله های آهنی را نیز به روش گرم گالوانیزه می کنند و قبل از ورود به حمام روی مذاب، درزها و شکافها را جوش داده و آن ها را تمیز می نمایند و پس از آن به حمام روی مذاب انتقال می دهند تا لایه نازکی از روی، تمام قسمت های لوله را فرا بگیرد. لوله های با درز، نام دیگر لوله های گالوانیزه آهنی است. رنگ لوله های گالوانیزه آهنی معمولا تیره تر از لوله های گالوانیزه فولادی هستند. با در نظر گرفتن نیاز بازار کارخانه ها انواع لوله گالوانیزه آهنی را در دو نوع لوله گالوانیزه سبک و لوله گالوانیزه سنگین تولید می کنند.

 

انواع اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه دنده ای به دو دسته اتصالات گالوانیزه سیاه و اتصالات گالوانیزه سفید تقسیم می شوند. کاربرد اتصالات گالوانیزه در سیستم های آبرسانی، گازرسانی، انتقال بخار، هوا و … می باشد. اتصالات گالوانیزه، به روش های مشابه ساخت لوله گالوانیزه تولید می گردند.

بر اساس شکل ظاهری، انواع مختلف اتصالات گالوانیزه به صورت زیر می باشند:

سه راهی گالوانیزه، زانو گالوانیزه، چپقی گالوانیزه، بوشن گالوانیزه، مغزی گالوانیزه، مهره ماسوره گالوانیزه، تبدیل گالوانیزه، روپیچ توپیچ گالوانیزه و درپوش گالوانیزه

در ادامه در مورد هرکدام توضیح مختصری خواهیم داد.

خرید اتصالات گالوانیزه

۱- سه راهی گالوانیزه

اگر نیاز داشته باشید که از خطوط اصلی لوله گالوانیزه خروجی بگیرید، می توانید از سه راهی گالوانیزه استفاده نمایید. اگر قطر انشعاب خروجی با قطر لوله گالوانیزه اصلی برابر باشد به آن سه راهی مستقیم می گویند و اگر قطرش نسبت به لوله گالوانیزه اصلی کمتر باشد به آن سه راهی کاهنده می گویند. به ندرت مشاهده می شود که از سه راهی افزاینده استفاده گردد یعنی سه راهی گالوانیزه که دهانه انشعاب آن از قطر لوله گالوانیزه اصلی بیشتر است. باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای سه راهی گالوانیزه کاهنده هیچگاه دهانه انشعاب گرفته شده کمتر از نصف قطر لوله گالوانیزه نیست. انشعابی که از لوله گالوانیزه خارج می شود می تواند دارای زوایای ۴۵ و ۹۰ باشد. همچنین قطر انشعاب خروجی می تواند در سایز های مختلف تولید شود. به سه راهی گالوانیزه ۹۰ درجه، سه راهی قائم نیز می گویند.

۲- زانو گالوانیزه

این زانو که در دو نوع با زاویه های مختلف ۹۰ و ۴۵ درجه تولید می شود، به شما کمک می کند تا بتوانید لوله کشی خود را با زوایای مختلف و به راحتی انجام دهید.

۳- چپقی گالوانیزه

چپقی کاربردی همانند اتصال زانو را دارد با این تفاوت که اگر دو لوله گالوانیزه که می خواهیم به هم متصل کنیم یکی از آنها از داخل دنده دار شده باشد و دیگری خارج آن دنده دار شده باشد آنوقت از چپقی گالوانیزه استفاده می کنیم. چپقی گالوانیزه مانند زانوی گالوانیزه در دو زاویه ۹۰ و ۴۵ درجه تولید و عرضه می گردد.

۴- بوشن گالوانیزه

بوشن گالوانیزه در دو نوع معمولی و تبدیل تولید و عرضه می گردد. از بوشن گالوانیزه معمولی برای اتصال دو لوله گالوانیزه که قطر آن ها با هم برابر است استفاده می شود. بوشن گالوانیزه تبدیل نیز برای اتصال دو لوله گالوانیزه که قطر آنها با هم برابر نیست بکار برده می شود.

۵- مغزی گالوانیزه

مغزی گالوانیزه از انواع اتصالات گالوانیزه است که دو سر آن رزوه می گردد یعنی دنده دار می شود که برای اتصال دو لوله گالوانیزه که به صورت مادگی، دنده دار شده اند بکار می رود. اگر مغزی گالوانیزه از نوع تبدیل باشد از آن جهت تغییر قطر یا دهانه لوله به قطر کوچکتر یا بزرگتر استفاده می گردد. این مغزی ها به دو صورت سرد و گرم تولید می شود و دو رنگ سیاه و سفید دارد.

۶- مهره ماسوره گالوانیزه

در لوله کشی گالوانیزه، از مهره ماسوره به عنوان اتصالی که می توان آن را جدا کرد استفاده می گردد. شاید بتوان گفت بیشترین موارد استفاده از مهره ماسوره گالوانیزه در مدارات بسته لوله کشی گالوانیزه و اتصال لوله گالوانیزه به یک دستگاه ثابت است.

۷- تبدیل گالوانیزه

این اتصال گالوانیزه برای وصل کردن دو لوله گالوانیزه با قطرهای متفاوت به کار می رود. همچنین اگر زاویه دار باشد باعث تغییر مسیر لوله گالوانیزه می گردد.

۸- روپیچ توپیچ گالوانیزه

این اتصال گالوانیزه همانند بوشن است با این تفاوت که یک سر آن از داخل و سر دیگر از بیرون دنده دار شده است. کاربرد روپیچ توپیچ گالوانیزه در جایی است که بخواهیم طول لوله گالوانیزه را به میزان خیلی اندک زیاد کنیم.

۹- درپوش گالوانیزه

از درپوش گالوانیزه برای بستن انتهای مسیر لوله گالوانیزه و مسدود نمودن آن استفاده می شود.

لیست قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه به قطر و ضخامت و مواد اولیه آن مرتبط است. لوله های گالوانیزه در قطرهای مختلف تولید می شوند که از یک دوم اینچ تا هشت اینچ است. وزن و فشار کاری لوله گالوانیزه رابطه مستقیمی با قیمت لوله گالوانیزه دارد. برای فشار کاری بالاتر، قیمت لوله گالوانیزه و وزن آن افزایش می یابد.

قیمت انواع لوله گالوانیزه

با در نظر گرفتن تنوع زیادی که در لوله های گالوانیزه از لحاظ سایز و فشار کاری وجود دارد، تهیه لیست قیمت لوله گالوانیزه و جداول مربوط به آن کار پیچیده ایست. برای خرید اینترنتی لوله گالوانیزه به بخش فروش وبسایت ایلیاشیل مراجعه نمایید.

در ادامه در مورد عواملی که در قیمت لوله گالوانیزه سبک و قیمت لوله گالوانیزه سنگین موثر هستند توضیح می دهیم.

برای محاسبه قیمت لوله گالوانیزه باید وزن یک متر از لوله را در قیمت یک کیلوگرم از مواد تشکیل دهنده آن ضرب نمایید. همچنین هزینه هایی که در مراحل مختلف تولید می شود نیز به این رقم اضافه می گردد و در انتها تولید کننده سود متعارفی نیز برای خود در نظر می گیرد.

قیمت انواع لوله گالوانیزه

محاسبه قیمت لوله گالوانیزه بدون اینکه اطلاعات کافی از ابعاد، وزن و فشار کاری آن داشته باشید غیر ممکن است و باید برای آگاهی از ضخامت و وزن سایزهای مختلف انواع لوله گالوانیزه به جدول های استاندارد آنها رجوع کنید.

همچنین هنگام خرید لوله گالوانیزه و خرید اتصالات گالوانیزه باید به حسن شهرت کارخانه و به روز بودن تجهیزات و امکانات آن توجه نمایید.
قیمت لوله گالوانیزه بر اساس وزن آن حساب می شود و مقدار مواد اولیه مصرفی در ساخت هر متر از لوله گالوانیزه مهم است. البته میزان سفارش هم تاثیر زیادی دارد اگر حجم سفارش برای خرید لوله گالوانیزه زیاد باشد، به خریدار تخفیف بیشتری تعلق خواهد گرفت.

قیمت لوله گالوانیزه با توجه به کارخانه های تولید کننده آن نیز متفاوت است. کارخانه ای که خط تولید آن به طور پیوسته کار می کند نسبت به کارخانه ای که برنامه کاری مشخصی ندارد، لوله گالوانیزه را با قیمت مناسب تری به بازار عرضه می کند. ما به شما توصیه می کنیم لوله و اتصالات گالوانیزه را از برندهای معتبر و استاندارد خریداری نمایید.

در هنگام خرید لوله گالوانیزه حتما جدول مشخصات و ویژگی هایی که کارخانه تهیه کرده است مطالعه نمایید تا با آگاهی کامل از جزئیات لوله های مورد نیاز خود، بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

لیست قیمت لوله گالوانیزه برق به صورت روزانه آماده می شود و به علت تنوع در قطر و سایز لوله های گالوانیزه و کاربردهای مختلف آن، لیست قیمت لوله گالوانیزه خیلی طولانی می شود و آماده کردن این لیست قیمت کاری سخت و پیچیده است.

بیشتر تولیدکنندگان لوله گالوانیزه، لیست قیمت به صورت کامل آماده نمی کنند و بنا به درخواست مشتریان و به صورت موردی قیمت محصولات خود را اعلام می نمایند. حتما در هنگام درخواست قیمت لوله گالوانیزه به این نکته توجه داشته باشید که مورد مصرف لوله هایی را که قیمت آنها را می خواهید حتما ذکر نمایید. برای خرید اینترنتی لوله گالوانیزه می توانید به بخش فروش وبسایت ایلیاشیل مراجعه نمایید.

قیمت انواع اتصالات گالوانیزه

محاسبه قیمت اتصالات گالوانیزه نسبت به قیمت لوله گالوانیزه کمی پیچیده تر است. به خاطر تنوع بیشتر اتصالات گالوانیزه در نوع و جنس آنها، قیمت های مختلفی برای آنها محاسبه می گردد. لازم به ذکر است همه عواملی که بر روی قیمت لوله گالوانیزه خصوصا مواد اصلی آن تاثیر می گذارد، در قیمت اتصالات گالوانیزه هم موثر می باشد و به همین جهت پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما در ایلیاشیل تماس حاصل فرمایید.

اتصالات گالوانیزه نقش مهمی در اجرای لوله کشی گالوانیزه دارند و بیشتر ایرادات و نشتی ها و خرابی ها در لوله کشی گالوانیزه در قسمت اتصالات گالوانیزه رخ می دهد. بنابراین باید در خرید اتصالات گالوانیزه دقت لازم و دانش کافی را داشته باشید زیرا کیفیت نامرغوب اتصالات گالوانیزه می تواند مشکلات جدی برای کل سیستم لوله کشی ایجاد کند و شما با هزینه های مضاعف روبرو خواهید شد. همیشه به خاطر داشته باشید که قیمت پایین و ارزان، دلیل بر خرید خوب نیست و به احتمال زیاد شما مجبور می شوید با هزینه ای بیشتر سیستم لوله کشی خود را دوباره از اول اجرا کنید، پس در هنگام خرید لوله گالوانیزه و اتصالات آن در درجه اول از کیفیت محصول و مواد اولیه بکار رفته در آن مطمئن شوید و سپس اقدام به خرید آن ها کنید.
خرید اینترنتی لوله گالوانیزه

گروه صنعتی ایلیاشیل دارای سابقه طولانی در زمینه فروش لوله و اتصالات گالوانیزه از بهترین برندهای ایرانی و خارجی می باشد. برای خرید آنلاین لوله و اتصالات گالوانیزه می توانید به بخش فروش وب سایت مراجعه نمایید.

همچنین این شرکت با تعاونی مسکن انرژی اتمی ، سپاه پاسداران ، ستاد بازسازی عتبات عالیات همکاری مستمر دارد. ضمن این که در حال حاضر فعالیت این گروه در کلیه مراحل صفر تا صد تاسیسات ساختمانی صنعتی بوده و انواع محصولات گالوانیزه ، برنجی ، پی وی سی ، پلی اتیلن و دیگر لوله و اتصالات و شیرآلات ساختمانی را تامین می نماید.

این مجموعه با بهره گیری از کارشناسان مجرب می تواند به شما برای خرید لوله گالوانیزه با بهترین قیمت مشاوره دهد و محصولات مد نظر شما را در اسرع وقت آماده نماید. ایلیاشیل با داشتن سابقه درخشان می تواند در تامین کالای پروژه های ساختمانی، از شروع تا پایان، خدمات حرفه ای ارائه دهد.

 


خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما