021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

در ابتدای کار قبل از آغاز سخن بهتر است بدانید که وب سایت ایلیاشیل به عنوان یک مرجع موثق برای معرفی خدمات و محصولات و قیمت لوله های پلی اتیلن می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای آگاهی دقیق در مورد این محصولات این متن را تا آخر دنبال کنید.

لوله پلی اتیلن چیست؟

این دسته از لوله ها همانطور که از نامشان مشخص است  از جنس مواد پلی اتیلن ساخته می شوند.

لوله های پلی اتیلن polyethylene که  از مواد اولیه مرغوبی چون pe40, pe63, pe80 و pe100 ساخته می شوند دارای کاربرد های متنوعی در صنعت هستند و این موضوع باعث شده است که روز به روز خط تولید لوله های پلی اتیلن توسعه یابد.

لوله پلی اتیلن چیست

 با توجه به اینکه چه نوع مواد اولیه ای  با چه نوع کیفیتی در ساخت لوله مصرف می شوند، قیمت نهایی این لوله های پی اتیلن متفاوت هستند. برای توضیح بیشتر در مورد مواد تشکیل دهنده این لوله ها می توان گفت که مواد اولیه مورد استفاده مقدار مواد ترکیب شونده اولیه با مواد ضایعاتی هستند.

 مواد اولیه ضایعاتی چیست؟

مواد ضایعاتی، موادی هستند که از باز یافت لوله های استفاده شده به دست می آیند. لوله های پلی اتیلنی که با این مواد اولیه ضایعاتی تولید میشوند در صنعت کاربرد و جایگاه خود را دارند به طوری که برای مثال در غلاف کابل های برق یا فیبر نوری از این لوله ها استفاده میشود.

اما همیشه نمی توان این لوله های ساخته شده با مواد ضایعات ی استفاده کرد در برخی جاهای حساس و تحت فشار می بایست از لوله های با کیفیت بالا و ساخته شده از مواد اولیه نو و مرغوب استفاده کرد. دیده شده است که برخی از کارخانجات تولید لوله پلی اتیلن در خط تولید خود از ضایعات نیز استفاده می کنند که باعث تولید لوله های بی کیفیت شده اما با اسم مرغوب به فروش می رسند که اگر این لوله ها که دارای طول عمر کمی هستند، در جاهای حساس و مورد نیاز لوله پلی اتیلن استفاده شوند بالطبع بعدها باعث آسیب به محل مورد استفاده می شوند.

تا اینجا آشنایی اولیه با لوله های پلی اتیلن انجام شد و در ادامه قصد داریم به معرفی انواع لوله های پلی اتیلن بپردازیم.

انواع لوله های پلی اتیلن:

لوله های پلی اتیلن درجه دو

لوله های پلی اتیلن درجه دو همانطور که پیشتر ذکر شد دارای کیفیت نا مرغوب بوده و از مواد ضایعاتی ساخته می شوند کاربرد این لوله ها علاوه بر انتقال کابل برق و فیبر نوری در کشاورزی نیز برای پوشش  آبپاش و لوله جمع آوری کننده آب های زمینی استفاده میشود.

اما چطور می توان لوله مرغوب را از نوع درجه دو سوا کرد و کیفیت آنها را تشخیص داد؟

 راه ساده تشخیص کیفیت این گونه لوله مشاهده آن زیر نور است و با بررسی آن به دقت در زیر نور اگر شاهد حضور حباب های ریز هوا در گوشت لوله بودید لوله از کیفیت کمتری برخوردار است و هر چه این مقدار حباب ها ریز هوا بیشتر باشد کیفیت لوله کمتر بوده و بالعکس در صورت که هر چقدر مواد گوشت لوله یکدست تر باشد، کیفیت مرغوب تر است.

انواع لوله های پلی اتیلن

انواع لوله‌های پلی اتیلن  از لحاظ ظاهری

در ظاهر لوله ‌های پلی اتیلن به دو دسته  تک جداره و دو جداره تقسیم می‌شوند.

 

لوله  پلی اتیلن تک جداره

لوله‌ های تک جداره لوله هایی هستند که برای انتقال سیالات با فشار قوی مورد استفاده هستند، این لوله‌های پلی اتیلن تک جداره را می توان از  نوع مواد اولیه تولیدی و کاربرد آن تشخیص داد. به همین جهت با توجه به اینکه در مصارف کشاورزی( آبیاری قطره‌ای و تحت فشار ) از لوله‌هایی با قطر کم استفاده می شود در تولید این لوله ها از مواد PE100 استفاده می شود همچنین این مواد در تولید لوله هایی که برای انتقال آب شرب استفاده می شود نیز کاربرد دارد و ......علاوه بر موارد ذکر شده میتوان از این نوع لوله در فاضلاب ها نیز استفاده کرد اما مقرون به صرفه نیست.

مشخصات و ویژگی های تکمیلی لوله ای تک جداره پلی اتیلن

 • وزن کم لوله و سهولت در حمل و نقل
 • مقاوم بودن در برابر حرارت تا ۸۰ درجه سانتیگراد
 • مقاوم بودن در برابر برودت تا ۷۰ - درجه سانتیگراد
 • مقاوم بودن در مقابل فشار بالا تا ۱۶ اتمسفر
 • سهولت در نصب
 • مقاومت در مقابل ضربه
 • مقاومت در مقابل انواع مواد شیمیایی
 • دارای اتصالات متنوع
 • دارا بودن ضمانت کیفیت و مرغوبیت جنس تولیدی
 • مقاومت در مقابل تاثیر اشعه آفتاب و اوزون

 

لوله های پلی اتیلن دو جداره

لوله های دو جداره لوله هایی هستند که برای انتقال فاضلاب و سیالات با فشار کم یا بدون فشار طراحی و استفاده می شوند. . لوله های پلی اتیلن دو جداره توانایی این را دارند که فشار خارجی بسیار بالایی را تحمل کنند و این قابلیت، نقطه قوت لوله های دو جداره می باشد که باعث شده است در صنایع دیگر( لوله‌ های اسپیرال پلی اتیلن در پل‌سازی و راه‌سازی )نیز کاربرد پلی اتیلن دو جداره زیاد باشد.

مشخصات و ویژگی لوله های پلی اتیلن دو جداره

 

 • دارای حالت زبری پایین
 • عدم گرفتگی لوله در اثر رسوبات
 • مقاوم بودن در مقابل حلال‌ ها و گازهای شیمیایی
 • وزن کم در مقایسه با لوله ‌های بتنی مشابه
 • عدم نیاز به ماشین آلات سنگین در موقع اجراء
 • صرفه جویی در هزینه ‌های اجرائی
 • عمر بسیار طولانی بهره ‌برداری
 • تولید با تکنولوژی جدید و به روز با کیفیت بالا

 

لیست قیمت لوله پلی اتیلن سال 98

قیمت لوله های پلی اتیلن هر روز با توجه به قیمت مواد اولیه تولیدی تغییر می کند و تغییر قیمت ها در سال 98 خارج از این قانون نیست و لیست قیمت لوله پلی اتیلن سال 98 نیز دچار تحولی شده است که در ادامه این بخش قصد داریم به بررسی لیست قیمت انواع لوله های پلی اتیلن سال 98 بپردازیم.

لیست قیمت روز لوله پلی اتیلن

 • قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری

لوله پلی اتیلن 16میلیمتری برای مصارف کشاورزی و آبیاری با فشار (خصوصا آبیاری قطره ای) استفاده می شود و از دسته لوله های تک جداره محسوب می شوند، قیمت لوله 16ذ میلیمتری پلی اتیلن به عوامل متعددی چون وزن لوله، ضخامت لوله و فشار که می تواند تحمل کند بستگی دارد و شما می توانید برای  بهتر و دقیق تر لیست قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری و آگاهی از قیمت روز با وب سایت ایلیاشیل تماس حاصل فرمایید.

 • قیمت لوله پلی اتیلن 63 میلیمتری

لوله پلی اتیلن ۶۳  میلیمتری نیز برای مصارف کشاورزی جهت استفاده در آبیاری های معمولی ،آبیاری قطره‌ای و  آبیاری تحت فشار، آبیاری بارانی و همچنین آبیاری سنتر کاربرد دارد از این جهت قیمت لوله پلی اتیلن 63 میلیمتری برای کشاورزان حائز اهمیت بسیاری می باشد.

لوله پلی اتیلن ۶۳ میلیمتری ساخته شده از بهترین مواد را می توان به صورت کلاف‌های ۱۰۰ , ۲۰۰ و همینطور ۴۰۰ متری را در فشار بالا طبق جدول استاندارد Inso تولید و در قیمت های مناسب و ارزان تر در بازار عرضه کرد.

 • قیمت لوله پلی اتیلن 75 میلیمتری

قیمت لوله پلی اتیلن 75 میلی متری نسبت به نوع مواد اولیه ،همچنین خلوص مواد اولیه( مقدار مواد  ترکیبی اولیه تولید لوله پلی‌اتیلن با مواد ضایعاتی) تولید لوله پلی اتیلن 75 میلی متری تفاوت دارند، در محصولات معرفی شده توسط وب سایت ایلیاشیل از هیچگونه مواد ضایعاتی استفاده نمی‌شود و سعی در معرفی لوله پلی اتیلن 75 میلیمتری با کیفیت عالی و درجه یک  و از همه مهم تر با قیمت ارزان تر دارد.

 

 • قیمت لوله پلی اتیلن ۲۵۰ میلیمتری

برای بررسی قیمت لوله پلی اتیلن 250میلیمتری بهتر است بدانید که وزن این لوله رابطه مستقیم با فشار که باید متحمل شود دارد و در نهایت  هرچه  فشار بیشتر باشد وزن و قیمت لوله نیز بیشتر می شود.

توجه داشته باشید که برای تولید این محصول علاوه بر استفاده از مواد اولیه مصرفی مرغوب می بایست متخصصان مجربی نیز در خط تولید به کار گرفته شوند.

قیمت روز لوله پلی اتیلن فاضلابی

همانطور که می دانید لوله پلی اتیلن فاضلابی در مناطق مسکونی و صنعت ساختمان سازی  از اهمیت بالایی برخوردار هستند، زیرا دفع پساب های فاضلابی و خلاصی از شر بوهای نامطبوع از دغدغه ها و مشکلات ایران و جهان از زمان گذشته می باشد و در این میان به دنبال این مسائل قیمت روز لوله پلی اتیلن فاضلابی دارای اهمیت می باشد.چرا که لوله پلی اتیلن فاضلابی از نوع تک جداره هستند و نسبت به لوله پلی اتیلن تک جداره ای که مختص آبرسان هستند دارای وزن کمتر و از همه مهم تر دارای قیمتی مناسب‌ تری هستند. یکی از نقاط قوت وب سایت ایلیاشیل ارائه قیمت روزانه محصولات پلی اتیلن از جمله ارائه قیمت روز لوله پلی اتیلن فاضلابی می باشد.

 

 خرید و سفارش اینترنتی لوله پلی اتیلن

با پیشرفت تکنولوژِی و توسعه ارتباطات خرید و فروش محصولات به صورت اینترنتی و آنلاین در سال های اخیر بسیار رواج یافته است که در این بین خرید و فروش محصولات پلی اتیلن نیز به دور از این اتفاق جهانی نیست و شما می توانید به راحتی و بدون صرف وقت اضافی از راه دور محصولات پلی اتیلن مورد نیاز خود برای ساختمان سازی را از طریق وب سایت ایلیاشیل تهیه کنید.

خرید و سفارش اینترنتی لوله پلی اتیلن از وب سایت ایلیاشیل با تماس مستقیم و ارتباط با کادر حرفه ای این وب سایت انجام میگیرد که با مشاوره گرفتن و اطلاع دقیق تر در مورد محصول درخواستی خود صورت گرفته و در نهایت می توانید خرید و سفارش آنلاین انجام داده و در اسرع وقت محصول سفارشی خود را تحویل بگیرید.


خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما