021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

گاهی اوقات تاثیر و اهمیت بعضی محصولات را نادیده می گیریم، یا حضور آن ها را کوچک می شماریم. این در حالی است که بدون حضور همان المان های کوچک، امکان بهره برداری از پروژه های عظیم وجود ندارد. به عنوان مثال نوار تفلون را در نظر بگیرید. اگر همین نوار تفلون نباشد، تمامی لوله کشی یک پروژه اصطلاحا روی هوا می رود و عملا کاری انجام نشده است.

به همین شکل، در صورتی که نوار تفلون درجه یک استفاده نشود، یا فرد مجری، آن را به طور استاندارد به کار نگیرید، تا همیشه کمیت لوله کشی پروژه ی شما لنگ خواهد زد. فراتر از این، گاهی بی توجهی نسبت به اهمیت و نقش این محصول، سبب گشته تا آسیب های جدی به سایر اجزای پروژه وارد شود و کار با خسارت و مشکل و مشقت پیش برود.

باری؛ در این نوشته، همه ی آن چه لازم است درباره ی نوار تفلون دانسته شود، به طور علمی و تخصصی تبیین شده است؛ از قیمت این نوار تا انواع موجود آن در بازار. در نتیجه، اگر به هر شکلی در صنایع ساختمانی، تاسیساتی و حوزه های مشابه فعالیت دارید، توصیه می کنیم این نوشته را از دست ندهید.

نوار تفلون چیست؟

برای آن که دقیق تر با نقش نوار تفلون در اجرای تاسیساتی آشنا شویم، در این قسمت به بحث های فنی و تکنیکی این پدیده می پردازیم. در نتیجه، در بخش مقدمه، بحث تا حدودی تئوریک و علمی دنبال می شود. در صورتی که این دست از اطلاعات به کار شما نمی آید، می توانید از مقدمه گذر کرده و بخش های اجرایی و بازاری کار را که در ادامه گرداوری شده اند (به ترتیب قیمت عمده نوار تفلون، انواع برند نوار تفلون موجود در بازار، لیست قیمت نوار تفلون در تهران، بهترین قیمت نوار تفلون در تهران)، مطالعه بفرمایید.

انواع نوار تفلون

نام نوار تفلون

در زبان بین المللی، نوار تفلون را با چهار عبارت می شناسند؛

 • Thread seal tape
 • PTFE tape
 • Teflon tape
 • plumber's tape

مانند اکثر محصولات تولید شده در این حوزه (لوله های پی وی سی و غیره)، نوار تفلون نیز علی رغم ظاهر ساده، ماحصل تکنولوژی و علم پیشرفته ای است. به بیان دقیق تر، نوار تفلون از poly-tetrafluoroethylene تولید می شود و در عرض مشخصی به صورت نواری عرضه می گردد. یک نوار تفلون در اتصالات دو ویژگی منحصر به فرد پدید می آورد. اول اینکه از طریق ساختار شیمیایی خود، امکان رسوب و رخنه ی سیال را بین لوله ها از بین می رود و دومی که نقش عملکردی ثانویه محسوب می شود، روانساختن اتصال است. در نتیجه می توان اینگونه گفت که نوار تفلون هم به عمر و سلامت باقی اجزا می افزاید و هم کیفیت عملکرد تمام سامانه را ارتقا می دهد.

انواع نوار تفلون

بد نیست بدانید که نوار تفلون هم بر اساس استانداردهای آیین نامه ای مخصوص به خود، ارزیابی می شود و به این ترتیب، انواع مختلفی را از خود به نمایش می گذارد. به عنوان مثال در ایالات متحده امریکا، دو استاندارد مشخص می کنند که یک نوار تفلون برای چه ماموریتی مناسب است و چگونه می توان روی آن حساب باز کرد. آیین نامه های مذکور عبارتند از:

 • MIL-T-27730A
 • A-A-58092

استاندارد اول که بسیار سخت و محکم تهیه و تدوین شده، ضخامت سه و نیم میل را برای نوار تفلون ضروری می داند. علاوه بر این، خلوص نود و نه درصد هم برای نوار تفلون را بر می شمارد. دومی اما تجاری تر تدوین شده و چگالی یک ممیز دو (1.2) گرم بر سانتی متر مکعب را برای معیار شناسایی کیفیت کافی می داند.

به این ها بیافزایید آیین نامه های منحصر به فرد نیوزلند، بریتانیا، کانادا و اتحادیه اروپا را. منظور و مقصود اصلی ارائه ی این بخش، صحه گذاشتن بر اهیمت نوار تفلون به عنوان یک عضو اساسی در ساختار لوله کشی پروژه ها است.

طبقه بندی نوار تفلون بر اساس رنگ

تا به حال هرچه نوار تفلون دیده اید سفید بوده؟ یا گمان کرده اید که نوار تفلون های رنگی تنها در ظاهر با سایرین با تفاوت دارند؟ خیر این گونه نیست و هر رنگ نوار تفلون برای پروژه ای خاص و منحصر به فرد کاربرد دارد، به این شکل:

 • نوار تفلون سفید (برای لوله هایی با ابعاد 3/8 inch به کار گرفته می شوند)؛
 • نوار تفلون زرد (برای ابعاد 1/2 الی 2 inch به کار گرفته می شوند و گاهی برچسب "gas tape" دارند)؛
 • نوار تفلون صورتی (از نظر ابعاد مشابه نوارهای زرد هستند با این تفاوت که برای سیالات هیدروکربنی با هدف ارتقا امنیت به کار گرفته می شوند)؛
 • نوار تفلون سبز (برای خطوط اکسیژنی یا لوله هایی که گاز عبور می دهند به کار گرفته می شوند)؛
 • خاکستری (اگر لوله معبر مواد با ویژگی خوردگی باشد، باید از این نوار تفلون استفاده کرد)؛
 • قرمز یا قهوه ای سوخته (این نوار تفلون نقش عایق کننده ندارد و تنها برای تسهیل اتصال لوله ها به کار گرفته می شود).

استفاده و کاربردهای نوار تفلون

در همان ابتدای کار کاربرد های مختلف نوار تفلون را ذکر کردیم. در این قسمت تنها برای نمایش اهمیت کارکردی این محصولات باید پرده از نکته ای ویژه برداریم و آن اینکه، نوارهای تفلون گاهی آنقدر نقش تعیین کننده ای بازی می کنند که نه با دست، بلکه توسط ماشین آلات دقیق صنعتی روی لوله ها اعمال می شوند.

خطرات فوق العاده بزرگ در زمان اجرا

اعمال نوار تفلون در یک اتصال نیاز به تخصص و تجربه دارد. مساله را پیچیده نمی کنیم، اما اگر نوار تفلون بیش از حد نیاز اعمال شود، اتصال لوله ها با ضعف مواجه شده و در صورت باز شدن (مخصوصا اگر گاز یا مایع درون لوله ها قابلیت اشتعال داشته باشد و یا سمی باشد) می تواند فاجعه به بار آورد. به طور مشابه، اگر نوار تفلون کم به کار گرفته شود، هم نشت بروز خواهد یافت و هم محل اتصال دچار تخریب جدی می شود. در نتیجه، اوپراتور اجرای خود را از بین نفرات کارکشته و تعلیم دیده انتخاب کنید.

اشاره به یک اشتباه رایج

مانند دنیایی از اشتباهات رایج، نوار تفلون، نام علمی یا بازگردان هیچ یک عبارات علمی این محصول نیست. به بیان دقیق تر، "Teflon tape" یک برند تولید PTFE بوده است و ما همان را به عموم محصولات Fluoropolymers تعمیم داده ایم.

قیمت عمده انواع نوار تفلون

پس از ارائه ی این مقدمه ی علمی، فنی و تکنیکی، می رویم سر وقت بررسی مسائل کاربردی. قیمت عمده نوار تفلون از آن ترندهایی است که بین فعالان حوزه ی مذکور به وفور مورد پرسش قرار می گیرد. در نتیجه، سعی می کنیم شمایی کلی از چند و چون آن ارائه دهیم.

قیمت نوار تفلون

اجازه دهید کار را با یک تمثیل پی بگیریم. اگر امروز (اواسط ماه آذر) یک بسته نوار تفلون آسیا گلد (در هر بسته دو نوار وجود دارد و مشخصات 0.075mm*12mm*10m) را طلب کنید، قیمت آن در حدود ده هزار تومان تمام خواهد شد. این قیمت خرده فروشی است. هرچه از این خرید بالاتر روید (از خرید دانه ای به شیل دوازده تایی و سپس کارتن های کوچک صد الی صد و بیست تایی و در آخر کارتن های بزرگ ششصدتایی) به تناسب و تصاعد، قیمت پایین تری پرداخت خواهید کرد.

درصد تفاوت قیمت بین خرید عمده و تک، بین پنج الی بیست درصد متغیر خواهد بود.

انواع نوار تفلون موجود در بازار

در بازار به طور عمده، برند و تولیدات داخلی اکثریت را به خود اختصاص می دهند. اتفاقا کیفیت این محصولات مناسب است و نگرانی از باب انتخاب آن ها در مقیاس بزرگ وجود ندارد (هرچند محصولات چینی نیز سعی می کنند سهم قابل توجهی از بازار را به دست آورند اما آن چنان که باید اقبالی کسب نمی کنند). حال اگر بخواهیم چند نام معتبر را معرفی کنیم، کار به این شکل پیش می رود.

 • نوار تفلون دنا
 • نوار تفلون تهران
 • نوار تفلون پارس
 • نوار تفلون شایان
 • نوار تفلون آسیا
 • نوار تفلون سیتکو

توجه:

به احتمال زیاد برندهای دیگری در ذهن شما وجود دارند که نامی در این لیست از آن ها برده نشده است، هرچند که به نظر می رسد برجسته و قدرتمند ترین ها همین شش مورد باشند اما، در هر صورت اگر برندی را مد نظر دارید، با ما تماس بگیرید تا درباره ی ویژگی هایش باهم بحث کنیم.

لیست قیمت نوار تفلون در تهران

حال که شمایی کلی از ویژگی ها، قیمت و انواع برندها ارائه دادیم، وقت مناسبی است تا لیست قیمت نوار تفلون های موجود در بازار تهران را از نظر بگذرانیم. هر چند که قیمت ها در حال حاضر ثبات معمول را ندارند، اما با توجه به زمان نگارش مقاله، خود شرایط تورمی را اعمال کنید تا نتیجه ی لازم حاصل شود. البته، کار ما به صورت ارائه ی بازه ی قیمتی است و خیلی روی این مدل و آن یکی، دقیق نمی شویم.

تحقیقات میدانی ما نشان می دهد که کف قیمت خرید یک نوار تفلون (خرده فروشی) در حدود چهار هزارتومان است. با این تفاسیر و با این قیمت پایه، شما می توانید نوار تفلون مورد نظر خود را خریداری کنید. هرچند، یک سری المان و مولفه در قیمت نهایی نوار تفلون تاثیرگذاری دارند که عبارتند از:

 1. میزان مقاومت دربرابر گرما و سرما
 2. میزان مقاومت دربرابر جذب آب
 3. توانایی تحمل شرایط اسیدی یا بازی
 4. میزان حل شدن در حلال های مختلف
 5. چگونگی مقاومت دربرابر اشتعال و عایق بودن (قابلیت عایق برای اماکنی که چگونگی مصرف انرژی در آن ها تعیین کننده است اهمیت بالایی دارد)
 6. توانایی استهلاک سایش و امور مربوط به آن
 7. در اختیار داشتن استانداردهای داخلی و خارجی

پر واضح است که هر چه یک نوار تفلون آپشن های بیشتری داشته باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت (قیمت ارائه شده در بالا برای یک نوار تفلون معمولی و مایل به خوب ارائه شده است).

بهترین قیمت فروش نوار تفلون در تهران

اجازه دهید بخش آخر این نوشته را به معرفی شرکت و محصولات ایلیاشیل اختصاص دهیم. کاری که در این شرکت انجام می شود چیزی ورای پخش ساده ی محصولات است. در واقع، آن چه از ایلیاشیل به دست مشتریان در سراسر ایران می رسد، نوعی تضمین در دل خود دارد که نیاز است این مطلب را در اینجا توضیح دهیم.

فروش عمده نوار تفلون

چه خرید شما لوله و اتصالات باشد (اعم از فلزی و پی وی سی) و چه نوار تفلون، شما این اطمینان خاطر را خواهید داشت که بهترین و استاندارد ترین محصول موجود در بازار، در اقتصادی ترین قیمت ممکن تحویل شما شده. دلیل این مدعا ساده است، ایلیاشیل بالغ بر یک دهه به تولید محصولات این حوزه مشغول است و در زمانی که تنها در نقش توزیع کننده ظاهر می شود، محصولی ارائه می دهد که از کیفیت آن اطلاع کامل دارد.

برای اطلاع دقیق تر از شرایط فروش، مشورت و رایزنی با کارشناسان و هر امر دیگری، خوشحال می شویم از طریق پل های زیر با ما ارتباط بگیرید.

جمع بندی

درصورتی که سطرهای بالا را مطالعه کرده باشید از این امر مطلع گشته اید که نوار تفلون محصولی نیست که بتوان از کنار انتخاب و نحوه ی به کارگیری اش ساده عبور کرد. این پدیده علاوه بر اینکه روند اتصال لوله ها را به هم تسهیل می بخشد، نقش مهمی در گرفتن نشت دارد و در بعضی پروژه ها حضور یا عدم حضورش، حد فاصل رعایت یا عدم رعایت ایمنی است. در نتیجه، هم در زمان خرید باید توجه داشت که بهترین برند انتخاب شود، هم در زمان نصب آن باید نظارت کرد که اجرا اصولی و در سطحی استاندارد پیش رود. در انتها، بار دیگر تاکید می کنیم که هرگونه سوال یا پرسشی را در حد بضاعت پاسخگو خواهیم بود، در نتیجه با ما تماس بگیرید.


خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما