021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

لوله PVC یا لوله پلیکا از نوع لوله های پلیمری است که کاربردهای فراوانی در صنعت ساختمان دارد. از لوله پلیکا برای لوله کشی فاضلاب ، انتقال کابل و انتقال اسیدها و بازها استفاده می شود و علت آن این است که قیمت آنها ارزان می باشد و دارای قابلیت انعطاف پذیری زیادی است. پی وی سی (PVC) یا پلی وینیل کلراید، نوعی پلاستیک است که در صنایع پتروشیمی تولید و برای موارد مختلف از آن استفاده می شود. در حال حاضر بیشترین مورد استفاده PVC در صنعت ساختمان است.

زیرا به سادگی می توان آن را به اشکال مختلف تولید نمود که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. در ساخت لوله PVC، پیشرفت های زیادی در سالهای اخیر صورت گرفته است. این پیشرفت ها هم در زمینه دستگاه های تولید لوله پلیکا و هم در مواد اولیه این لوله ها بوده است. اگر در فرمولاسیون لوله های PVC استانداردهای لازم بکار گرفته شود، می توان از این لوله ها برای لوله کشی آب آشامیدنی نیز استفاده کرد.

فقط باید مطمئن باشیم که میزان عناصر سمی مثل سرب، قلع، جیوه، کرم و …. پایین تر از میزان مجاز استاندارد باشد. لوله های پلیکا به خاطر قیمت پایین و مناسبی که دارند و برتری آن ها در برابر لوله های فلزی، چدنی ، پلی اتیلن و … در حال حاضر در جهان، یکی از اصلی ترین گزینه های مورد استفاده در شبکه آب و فاضلاب هستند.

لوله پلیکا دارای طول عمر زیاد است و به این آسانی ها صدمه نمی بیند. با پیشرفت تکنولوژی و فرآیندهای تولید و همچنین دستاوردهای جدید در صنعت پلیمر، لوله های PVC در انواع مختلفی تولید می شوند که نصب و اجرای آن بسیار ساده تر از گذشته شده و در سایزهای مختلف برای مصارف گوناگون عرضه می گردند.

قیمت روز لوله و اتصالات پلیکا

مزایای لوله پلیکا یا لوله PVC

لوله پلیکا دارای مزایا و خصوصیات ویژه ای است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • مقاومت در برابر ساییدگی و خراشیدگی
 • مقاوم در برابر ضرب
 • میزان زبری خیلی کم
 • مقاوم در برابر حرارت و شعله
 • مقاومت در برابر هر گونه خوردگی
 • وزن سبک و دارای استحکام زیاد نسبت به وزن
 • اتصالات آب بند
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی بالا
 • انعطاف پذیری بالا
 • استحکام کششی زیاد و طولانی مدت
 • قیمت مقرون به صرفه

موارد مصرف لوله پلیکا

• استفاده در شبکه انتقال فاضلاب خانگی
• استفاده در شبکه‌ های آبرسانی تحت فشار
• استفاده به عنوان پوشش سیم و کابل‌ های شبکه برق
• استفاده برای پوشش سیم و کابل های مخابراتی

استفاده برای انتقال اسیدها و بازها
• و بسیاری از کاربردهای صنعتی و شهری

 

انواع لوله‌های پلیکا PVC

لوله‌های PVC در انواع مختلفی تولید و عرضه می گردند. این محصولات هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارد، اما معمولا لوله پلیکا برای انتقال سیالات در فشار کاری کم یا بدون فشار استفاده می گردد. لوله‌های پی وی سی در کاربردهای زهکشی نیز مورد استفاده قرار می گیرند که بسیار قابل اطمینان هستند.

لوله های پی وی سی در انواع مختلف تولید می شوند و دو دسته اصلی دارند:

۱- Pushfit PVC كه تازه ترین و جدیدترین سیستم شبکه فاضلاب در دنیا از این لوله ها استفاده می کنند. طول عمر زیاد، نصب راحت و آسان و کارایی فوق العاده باعث شده تا این نوع لوله پی وی سی به مرور جایگزین سیستم های قدیمی که از لوله های چدنی برای انتقال فاضلاب استفاده می کردند، شود. سیستم لوله PVC پوش فیت علاوه بر خصوصیاتی همچون راحتی و سهولت در نصب باعث شده تا نسبت به نشست های ساختمانی از خود انعطاف پذیری نشان دهد و از نشتی جلوگیری نماید. استفاده از لوله های پی وی سی به دلیل فشردگی و مقاومت بالا موجب تضمین طول عمر زیاد این لوله ها می گردد.

۲- لوله PVC یا لوله پلیکا چسبی : این لوله های پی وی سی معمولی که در رنگ های خاکستری، سفید و ... تولید می شوند، ساده ترین نوع لوله های PVC هستند. این لوله پلیکا در فرآیند تحت فشار تولید می گردند و می توان از آنها برای انتقال سیالاتی که فشار بالایی دارند استفاده کرد. تنوع لوله و اتصالات پلیکا باعث شده که بتوان از آن در جاهای متعددی استفاده کرد که خود مزیت ویژه ای به حساب می آید. سطح صیقلی و صافی که داخل لوله ها دارد، اصطکاک را به حد صفر رسانده و باعث می شود که سیالات به راحتی و سریع از آن عبور کنند. این مسئله موجب می شود رسوبات ناشی از فاضلاب و همچنین رسوبات کلسیمی آب به جداره لوله ها نچسبد و ایجاد گرفتگی نکند.

انواع لوله و اتصالات پلیکا پی وی سی لیست قیمت لوله پلیکا در تهران

بیشتر افراد، هنگامی که می خواهند لوله و اتصالات پلیکا بخرند و در پروژه های ساختمانی خود از آن استفاده نمایند، این تصور را دارند که لیست قیمت، یک جدول از تمام سایزها و تمام فشارهای کاری لوله PVC است، در صورتی که اینگونه نیست و قیمت روز لوله پلیکا به صورت حاصلضرب وزن یک متر سایز مورد نظر در قیمت یک کیلوگرم از مواد اولیه آن می باشد. با توجه به این موضوع، عددی که به دست می آید قیمت خام لوله PVC است و هزینه ها و ضریب های دیگری نیز باید به آن اضافه گردد.

• قیمت انواع لوله پلیکا

لوله پلیکا از مواد پلیمری تهیه می شود و با توجه به این که جز محصولات پتروشیمی است بنابراین قیمت آن در بورس کالا و به وسیله شرکت های پتروشیمی نرخ گذاری می گردد. به همین علت قیمت ثابتی نداشته و به صورت روزانه و بر اساس نرخ ارز تعیین می گردد.

عواملی که بر قیمت روز لوله PVC تاثیر می گذارد به صورت زیر است:

قیمت مواد اولیه داخلی که توسط پتروشیمی ها تولید می گردد
قیمت موادی که توسط تولیدکنندگان داخلی از مواد وارداتی تامین می شود
قیمت حمل و نقل مواد اولیه داخلی و وارداتی
هزینه های که باید در بنادر کشورهای مبدا برای مواد اولیه وارداتی پرداخت شود
هزینه ترخیص از گمرک برای مواد اولیه وارداتی
هزینه های تخلیه مواد اولیه و همچنین بارگیری در بنادر ایران و کشورهای مبدا
هزینه های حامل های انرژی
حقوق و دستمزد پرسنل
هزینه های سربار
هزینه های جزئی دیگر

قیمت روز لوله یو پی وی سی بر اساس معیار طول محاسبه می گردد. اینکه شما لوله پلیکا با چه قطری خرید کرده اید برای کارخانه تولید کننده ملاک نیست، هر مقدار که از مواد اولیه برای ساخت یک متر لوله PVC استفاده شده باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. فشار کاری مورد استفاده برای لوله پلیکا رابطه مستقیمی با قیمت لوله و وزن آن دارد. هرچه این فشار بیشتر باشد باعث می شود قیمت آن گران تر و وزن لوله پلیکا سنگین تر گردد.

• لیست قیمت اتصالات پلیکا

به دلیل اینکه لوله PVC قابلیت انعطاف پذیری زیادی وجود ندارد، برای اینکه بتوانیم مسیر لوله ها را تغییر دهیم نیاز به اتصالات پلیکا داریم. همچنین برای تغییر دادن حجم سیالی که از لوله پلیکا عبور می کند نیاز به اتصالات PVC خواهیم داشت. اتصالات پلیکا تنوع بسیاری دارد و برای همین خیلی از افراد نمی توانند به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند. به همین منظور معمولا برای محصولات لوله و اتصالات پلیکا، یک کاتالوگ توسط کارخانه تولید کننده آماده می شود که می توانید با مطالعه آن محصول مورد نظر خود را به راحتی انتخاب نمایید. برخی از اتصالات پلیکا که مصرف بیشتری دارند شامل سه راهی، درپوش، تبدیل، زانو، سوکت، فلنج، سیفون، چهارراه و سه راه تبدیل هستند.

اتصالات PVC در موارد متعددی کاربرد دارند از جمله:

شبکه آبیاری تحت فشار، شبکه آبرسانی شهری، شبکه فاضلاب شهری، لوله کشی فاضلاب ساختمان ها، شبکه آبرسانی از چاه های آب، لوله کشی آب ساختمان ها، عبور سیم و کابل های برق و مخابرات، هواکش ساختمانها و لوله کشی خروج آب باران محاسبه قیمت اتصالات پلیکا از محاسبه قیمت لوله پلیکا، پیچیدگی بیشتری دارد. اتصالات پلیکا با توجه به تنوع و نحوه تولید آن، قیمت های مختلفی دارد. تمام فاکتورهایی که برای محاسبه قیمت روز لوله PVC در بالا ذکر شد بر روی قیمت اتصالات پلیکا نیز تاثیر می گذارد و علاوه بر این موارد، عوامل دیگری نیز به این فهرست اضافه می گردد.

اتصالات پلیکا در شبکه های لوله کشی تاثیر زیادی دارند و اگر ایراد و اشکالی در خطوط لوله پلیکا ایجاد شود، در بیشتر موارد مربوط به اتصالات پلیکا می باشد. به همین دلیل برای تولید و ساخت این اتصالات باید حساسیت و دقت کافی به کار گرفته شود تا محصول نهایی با کیفیت تولید گردد. این امر موجب می شود که کارایی کل شبکه بالا رود و کمترین خرابی ایجاد گردد. اتصالات PVC یکی از نیازهای مهم در صنایع آب و فاضلاب، ساختمان و راه سازی است. اتصالات PVC در واقع به نوعی کامل کننده لوله PVC هستند و بنابراین در هنگام خرید باید با هم خریداری شوند. متخصصان تاکید دارند که در هنگام خرید لوله و اتصالات پلیکا حتما هر دو از یک جنس خریداری گردند.

اتصالات پلیکا PVC نمایندگی معتبر فروش لوله پلیکا (pvc)

برای خرید لوله و اتصالات پلیکا باید از نمایندگانی خرید نمایید که اعتبار و شهرت خوبی در بازار داشته باشند. همچنین محصولات خود را از کارخانجاتی که لوله و اتصالات پلیکا با کیفیت تولید می کنند ارائه دهند.

قیمت لوله یو پی وی سی ممکن است متفاوت باشد. کارخانه هایی که خط تولید آنها دائما فعال است نسبت به کارخانه هایی که به صورت پراکنده و نیمه وقت کار می کنند هزینه کمتری دارند و بنابراین قیمت محصول آنها نیز کمتر است. لوله و اتصالات پلیکا در صورتی که با مواد اولیه با کیفیت و درجه یک و بدون اضافه کردن مواد بازیافتی و بی کیفیت تولید شود، باید لیست قیمت لوله پلیکا PVC به صورت روزانه آماده شود و چون تنوع محصول زیاد است جدول قیمت لوله پلیکا بسیار طولانی است و آماده کردن آن به صورت لیست قیمت روزانه کاری خسته کننده می باشد.

اکثر نمایندگان فروش لوله پلیکا در تهران و شهرهای دیگر، لیست قیمت ارائه نمی دهند و طبق خواسته مشتری و با توجه به سفارش او از کارخانه تولید کننده ، لیست قیمت لوله و اتصالات پلیکا را درخواست می کنند.

همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید که قیمت ارزان لوله و اتصالات PVC و خرید ارزان آنها به معنی خرید محصول درجه یک و با کیفیت نیست، چرا که در محصولات پلیمری، قیمت لوله و اتصالات پلیکا نباید از قیمت مواد اولیه آن پایین تر باشد و امکان دارد در تولید لوله و اتصالاتی که خرید کرده اید از مواد درجه دوم و نامرغوب استفاده شده باشد.

 

برای خرید انواع لوله پلیکا باید با راهکارها و نکاتی در مورد لوله و اتصالات پلیکا آشنا باشید. در اینصورت می توانید محصولاتی با کیفیت و با قیمت مقرون به صرفه خرید نمایید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. خرید لوله پلیکا می تواند برای شما تبدیل به یک فرآیند طاقت فرسا و پیچیده شود. اگر شما اطلاعات لازم و کافی در این زمینه نداشته باشید به راحتی ضرر خواهید کرد. در اینجا به چند نکته اساسی اشاره می کنیم که باید هنگام خرید لوله و اتصالات PVC در ذهن داشته باشید.

به نشان استاندارد روی لوله PVC دقت کنید. اگر این نشان وجود داشته باشد می توانید تا حد زیادی آسوده خاطر باشید. نام کارخانه تولید کننده، کد استاندارد ملی ، کد تولید، تاریخ تولید، نوع مواد اولیه پلیمری را از روی لوله بخوانید. این ارقام و داده ها به شما اطلاعات اولیه را در مورد لوله پلیکا تولید شده می دهند. اگر این مشخصات بر روی محصول نبود به صداقت فروشنده شک کنید و از خرید آن اجتناب نمایید. لوله های پلیکا بر اساس استاندارد معینی که توسط موسسه استاندارد مشخص شده تولید می شوند بنابراین با مراجعه به جدولی که این موسسه منتشر کرده می توانید از کیفیت لوله یو پی وی سی مطمئن گردید.

مرکز فروش لوله پلیکا در تهران

گروه صنعتی ایلیاشیل دارای ده سال سابقه فعالیت در زمینه تولید در کارخانه لوله گستر گلپایگان و فروش لوله پلیکا در تهران و کلیه شهرهای ایران و عرضه محصولات شرکت های معتبر لوله گستر گلپایگان و پلیمر یاس گلپایگان ( نانو پلیمر یاس ) می باشد. همچنین این شرکت سابقه همکاری با تعاونی مسکن انرژی اتمی ، سپاه پاسداران و ستاد بازسازی عتبات عالیات را دارد. ضمن این که در حال حاضر فعالیت این گروه در کلیه مراحل صفر تا صد تاسیسات ساختمانی ، صنعتی بوده و انواع محصولات گالوانیزه ، برنجی ، پی وی سی ، پلی اتیلن و دیگر لوله و اتصالات و شیرآلات ساختمانی را تامین می نماید.

ایلیاشیل نماینده فروش لوله پلیکا
این مجموعه با بهره گیری از کارشناسان مجرب شما را در انتخاب با کیفیت ترین اجناس ساختمانی راهنمایی کرده و محصولات مد نظر را در اسرع وقت در اختیار شما قرار خواهد داد. ایلیاشیل با داشتن سابقه درخشان می تواند به شما در تامین کالای پروژه های ساختمانی، از شروع تا پایان یاری رساند. با ما تماس بگیرید.

تلفن : 021-66153009 66153812-021 66154386-021 66154356-021
موبایل : 09128598388

 


خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما