021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

خرید و قیمت روز لوله و اتصالات پی وی سی (pvc)

لوله PVC یا لوله پلیکا از نوع لوله های پلیمری است که کاربردهای فراوانی در صنعت ساختمان دارد. از لوله پلیکا برای لوله کشی فاضلاب ، انتقال کابل و انتقال اسیدها و بازها استفاده می شود و علت آن این است که قیمت لوله پلیکا ارزان می باشد و دارای قابلیت انعطاف پذیری زیادی است. پی وی سی (PVC) یا پلی وینیل کلراید، نوعی پلاستیک است که در صنایع پتروشیمی تولید و برای موارد مختلف از آن استفاده می شود. در حال حاضر بیشترین مورد استفاده PVC در صنعت ساختمان است.

زیرا به سادگی می توان آن را به اشکال مختلف تولید نمود که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. در ساخت لوله PVC، پیشرفت های زیادی در سالهای اخیر صورت گرفته است. این پیشرفت ها هم در زمینه دستگاه های تولید لوله پلیکا و هم در مواد اولیه این لوله ها بوده است. اگر در فرمولاسیون لوله های PVC استانداردهای لازم بکار گرفته شود، می توان از این لوله ها برای لوله کشی آب آشامیدنی نیز استفاده کرد.

 

فقط باید مطمئن باشیم که میزان عناصر سمی مثل سرب، قلع، جیوه، کرم و …. پایین تر از میزان مجاز استاندارد باشد. لوله های پلیکا به خاطر قیمت پایین و مناسبی که دارند و برتری آن ها در برابر لوله های فلزی، چدنی ، پلی اتیلن و … در حال حاضر در جهان، یکی از اصلی ترین گزینه های مورد استفاده در شبکه آب و فاضلاب هستند.

لوله پلیکا دارای طول عمر زیاد است و به این آسانی ها صدمه نمی بیند. با پیشرفت تکنولوژی و فرآیندهای تولید و همچنین دستاوردهای جدید در صنعت پلیمر، لوله های PVC در انواع مختلفی تولید می شوند که نصب و اجرای آن بسیار ساده تر از گذشته شده و در سایزهای مختلف برای مصارف گوناگون عرضه می گردند.

خرید و قیمت روز لوله و اتصالات پی وی سی (pvc)

 لوله پی وی سی چیست؟

پی وی سی یا پلی وینیل کلراید تقریباً در هر خانه یا محل کاری، در صدها کاربرد مختلف یافت می شود. به دلیل ماهیت بدنی این پلاستیک شگفت انگیز، می تواند سفت، انعطاف پذیر، مقاوم در برابر آب و هوا، مقاوم در برابر ضربه، ضخیم یا نازک باشد و هر رنگی را از آن می توان تصور کرد. عمده کاربردهای PVC در صنایع زیر است: پزشکی، خودرو، الکترونیک، اسباب بازی، بسته بندی و ساخت و ساز. بیش از ¾ ترکیبات PVC تولید شده در آمریکای شمالی با کالاهایی مانند لوله (مجرا)، قاب های پنجره، سقف، عایق سیم و کابل، کفپوش، پوشش های دیواری، ناودانها، آسترهای دفن زباله، کف سازی، شمشیربازی و لوله کشی وارد صنعت ساخت و ساز می شوند. از بین این محصولات، لوله کشی بزرگترین کاربرد رزین پی وی سی است.

در حال حاضر، لوله های PVC بیش از 70٪ توزیع آب تازه دفن شده و 75٪ از سیستم های فاضلاب بهداشتی تازه نصب شده در آمریکای شمالی را تشکیل می دهند. چرا؟ از آنجا که نصب آن با دوام، آسان و ایمن، سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه است.

یک مولکول ساختاری نسبتاً ساده و رزین که می تواند برای تشکیل یک پلیمر واکنش نشان دهد را مونومر گویند، در مورد پی وی سی وینیل کلراید مونومر مورد استفاده در ساخت PVC است. همانطور که میدانید ماده ای متشکل از مولکول ها که با تکرار یک یا چند نوع در واحد های مونومر مشخص می شوند را پلیمر گویند. PVC پلیمری است که از پلیمریزاسیون مونومر وینیل کلراید ساخته شده است.

کلیه لوله های PVC با فرآیند اکستروژن تولید می شوند. در این فرآیند، ترکیبات PVC، به صورت پلت یا پودر، توسط یک قیف در بشکه گرم شده که حاوی یک پیچ دوار است (اکسترودر a.k.a) تغذیه می شوند. این ترکیبات به طور یکنواخت تحت فشار توسط پیچ و بشکه گرم می شوند تا زمانی که ذوب و مخلوط یکنواخت حاصل شود. سپس پلاستیک مذاب تحت فشار شدید از طریق آستین قالب و سایز قرار می گیرد که شکل مورد نظر بدست می آید. سپس این محصول از طریق تکنیکهای خنک کننده پایین دست (معمولاً تحت خلاء در حمام آب) خنک می شود تا ابعاد شکل مورد نظر را حفظ کند. در ادامه پایین دست از فرآیند خنک کننده، لوله به طول کاهش می یابد. اکستروژن یک فرایند مداوم است که در صورت بهینه سازی شرایط، لوله هایی طولانی به طور معمول می توان با استفاده از این فرآیند تولید کرد.

 لوله پی وی سی چیست؟
علاوه بر فرآیند اکستروژن، لوله های پی وی سی را می توان از طریق فرآیند دیگری به نام قالب گیری تزریقی تولید کرد. بیشترین محصولات لوله ای غیر گرم به روش تزریقی تولید می شوند. قالب تزریق فرآیند تشکیل ماده با مجبور کردن آن، تحت فشار، از یک استوانه گرم شده از طریق یک فنر به داخل حفره یک قالب بسته است. تمام اتصالات استاندارد PVC از قطر ¼ اینچ تا 12 اینچ و بیشتر دریچه ها تزریق شده اند. برای بیشتر اتصالات و دریچه های غیر استاندارد PVC یا بزرگتر از PVC، روش های ساخت از لوله، میله و ورق جهت تولید محصول مورد نظر استفاده می کنند.

از روزگاری که لوله های آهنی، فلزی و سیمانی وظیفه ی آب رسانی را به عهده داشته اند، خیلی دور نشده ایم. هنوز در کوچه و بازار هر شهری، مشاهده می کنیم که متریالی به جز PVC عهده دار آب رسانی شده است. اما آن چه مهم به نظر می رسد، فراگیری و مقبولیت روز افزون لوله های پی وی سی است. به گونه ای که برای هر کارفرمایی، جای تردیدی وجود ندارد که با کیفیت ترین انتخاب ممکن، لوله ای است از جنس پی وی سی.

پی وی سی نوعی پلاستیک است و زیرشاخه ی Thermoplastic ها محسوب می شود. در واقع، یک لوله ی PVC را می توان هم خانواده ی polystyrene PS و polypropylene PP ها دانست. ویژگی برجسته ی لوله های پی وی سی انعطاف و استحکام توامان است. اگر بخواهیم تشبیه کنیم، لوله های پی وی سی شبیه شاخه های تر درخت عمل می کنند، نه می شکنند و نه گسیخته می شوند، بلکه تا حد ممکن، فشارهای سازه ای را مستهلک می سازند. از منظر ساختاری، پی وی سی در حدود پنجاه درصد کربن دارد و از آن جا که کشور ما نفت خیز است، تولید این لوله ها به شکل بومی، رونق فراوان گرفته.

محبوبیت لوله های پی وی سی ریشه در همین دوام و قوام بالای آن ها دارد. طبق یک مطالعه ی پژوهشی که در Utah State University انجام گرفته، میانگین عمر لوله های پی وی سی در سازه ها تا صد سال تخمین زده شده. این در حالی است که خرابی آن ها در میان سایر لوله ها - که جنس های فلزی (از جمله آهن)، سیمانی، بتنی و غیره دارند – کم ترین میزان را به خود اختصاص داده است.

اگر بخواهیم نگاهی اجمالی به تاریخچه پی وی سی داشته باشیم باید بگوییم، PVC در اواخر دهه 1800 کشف شد و مانند بسیاری از اکتشافات در شیمی این کشف به طور تصادفی رخ داد. دانشمندان با مشاهده گاز شیمیایی تازه ایجاد شده، وینیل کلرید، دریافتند که وقتی این گاز در معرض نور خورشید قرار دارد، تحت یک واکنش شیمیایی (اکنون به عنوان پلیمریزاسیون شناخته می شود) منجر به یک ماده جامد سفید می شود.

پس از دهها سال، در دهه 1920 والدو سمنون که سعی در توسعه یك لاستیک مصنوعی داشت موفق به تولید PVC پلاستیک یا انعطاف پذیر شد. در ابتدا از PVC برای ساخت کفش، بارانی، توپ گلف، عایق سیم کشی برقی و مصارف دیگر (کلیه کاربردهای PVC پلاستیکی) استفاده شد. در اواخر دهه 1930 PVC سفت و سخت برای مواد لوله کشی در نظر گرفته نمی شد. در ابتدا، تولید کنندگان لوله PVC از نوعی پلاستیک ساز به عنوان افزودنی رزین استفاده می کردند.

چند سال بعد، پلاستیک سازها از بین رفتند و عملکرد کلی PVC بهبود قابل توجهی را نشان داد. تمام لوله های پی وی سی سفت و سخت آمریکای شمالی برای چهار یا پنج دهه اخیر بدون هیچ گونه پلاستیک ساز یا تثبیت کننده فلزات سنگین ساخته شده است. با توجه به ویژگی های دوام، سهولت و ایمنی نصب، و سازگار بودن با محیط و مقرون به صرفه بودن، لوله کشی پی وی سی و سایر محصولات وینیل کلراید در کل دنیا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

امروزه PVC مواد لوله کشی مطلوب در شبکه های فاضلاب، خطوط فاضلاب، زهکشی، دریچه ها، آبیاری، سرویس آب، استخر و حوضچه های چاه آب است. علاوه بر این، به دلیل استحکام طولانی مدت عالی، سفتی بالاتر، مقاومت در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی و قیمت رقابتی، PVC بیش از 70٪ از فیلم های خطی کلیه لوله کشی های ترموپلاستیک را به خود اختصاص داده است و به دلیل محبوبیت آن، PVC در مقایسه با سایر مواد لوله کشی، دارای وسیع ترین شیرآلات، اتصالات و سایر لوازم جانبی لوله کشی است.

در چهار دهه گذشته، PVC به عنوان یکی از سریعترین مواد لوله کشی در جهان شناخته شده است. دلایل چنین موفقیتی ناشی از ماندگار PVC، ایمنی و سهولت در نصب، بی صدا بودن در محیط و مقرون به صرفه بودن آن است. ویژگی های متنوع پی وی سی می تواند در زیر مجموعه ای از یک یا چند دسته از این چهار گروه ذکر شود. به عنوان مثال، جریان بهینه می تواند ویژگی ای باشد که در دسته دوام، بی صدا بودن در محیط و یا مقرون به صرفه قرار گیرد. اما، برای اهداف کوتاه مدت، فقط یک ویژگی را در یک دسته ذکر می کنند.

دوام

عملکرد اثبات شده: میلیون ها فوت لوله کشی پی وی سی با موفقیت در برنامه هایی با قدمت نیم قرن یا بیشتر نصب شده اند.
برآورد شده از استانداردهای سختگیرانه: محصولات لوله کشی PVC به طور کامل توسط ASTM بین المللی، NSF بین المللی، ANSI و سایر آژانس های کد و استاندارد آزمایش می شوند.
مقاوم در برابر حملات شیمیایی: آب نمک، اکثر اسیدها، نمک های آبکاری و صدها ماده شیمیایی دیگر نگرانی برای لوله کشی PVC ندارند. در اکثر محیط های خورنده، پوشش داخلی یا بیرونی یا آستر برای پوشش پی وی سی مورد نیاز نیست.

پلی وینیل کلراید
بدون زنگ یا برش: برخلاف سایر مواد لوله کشی، PVC زنگ زدگی و گودال نمی کند. این ویژگی عدم حمله به خوردگی گالوانیک یا الکترولیتی، نیازی به تجهیزات محافظت در برابر خوردگی و نگرانی های مربوط به زمین برقی را در مورد لوله و اتصالات پی وی سی به حداقل می رساند.

یکپارچگی مشترک: هنگام نصب صحیح، اتصالات جوش داده شده با حلال قویترین روش برای پیوستن به محصولات لوله کشی PVC بوده و سالها خدمات بدون دردسر را ارائه می دهد. در اکثر مطالعات مربوط به تاسیسات لوله کشی زیرزمینی، نشتی و شکستگی با سیستم های لوله کشی پی وی سی کمتر از مواد جایگزین لوله کشی غیر پلاستیک است.

مقاومت در برابر سایش: در تست هایی که برای آزمایش سایندگی پی وی سی استفاده می شود، PVC ساییدگی کمتری دارد.

جریان بهینه: PVC از بسیاری از مواد لوله کشی کمتر دارای تلاطم است و از بین رفتن در اثر اصطکاک در آن کمتر است. در چندین مورد، این ویژگی ممکن است پمپ های کوچک سازی و پایین آمدن اسب بخار را کاهش دهد. به عبارت دیگر، انرژی کمتری با گذشت زمان استفاده می شود.

انعطاف پذیری: انعطاف پذیری لوله PVC اغلب امکان عمق دفن و بارگذاری تاسیسات زیرزمینی را فراهم می آورد. همچنین انعطاف پذیری لوله می تواند سبب شود که لوله آسیب کمتری را تحمل کند و تحمل بهتری نسبت به حرکات زمین یا تغییر مکان ها داشته باشد. پوشش لوله های غیر پلاستیکی موجود همچنین به دلیل انعطاف پذیری PVC امکان پذیر است.

مقاوم در برابر شعله و احتراق: PVC دارای دمای احتراق 735 درجه فارنهایت (200 درجه فارنهایت بالاتر از اکثر چوب ها) است، از احتراق پشتیبانی نمی کند و پخش شعله در آن کم است.
سیستم یکپارچه: ده ها محصول در PVC شامل لوله، اتصالات، دریچه ها، پمپ ها، مخازن، مجاری، اسکرابر ها، پنکه ها، دمنده ها و موارد دیگر وجود دارد. این وسعت ارائه اغلب نیاز به مواد غیر پلاستیکی را درگیر جریان سیال می کند.

ایمن و آسان برای نصب اتصالات

وزن سبک: PVC (6/1 وزن بیشتر لوله کشی های غیر پلاستیک) تجهیزات سنگین در محل را به حداقل می رساند، امکان نصب آسان تر توسط چسب پی وی سی در محل های نزدیک به هم را فراهم می کند و بسیاری از موارد ایمنی لازم و نگرانی های محل کار را از بین می برد.

سهولت پیوستن: در حال جابجایی یا سایر روش های اتصال، PVC به هیچ وسیله اتصال گران قیمت یا تجهیزات سنگین احتیاج ندارد. در بسیاری از تاسیسات، منبع برق یا گرما برای پیوستن به لوله کشی لازم نیست.

تنوع و وسعت در خطوط لوله کشی: پی وی سی در بسیاری از قطرها، درجه بندی فشار کار، طول لوله و انتهای لوله در دسترس است تا نصب به روش مقرون به صرفه در آن تسهیل شود.
انواع رنگ ها: فرایند ساخت PVC اجازه می دهد تا رنگ جزء لاینفک سیستم لوله کشی باشد. این ویژگی امکان شناسایی آسان سیستم های لوله کشی را فراهم می کند و می تواند به عنوان یک عامل ایمنی بینایی در کاربردهای مهم عمل کند.

سهولت ساخت: مواد لوله کشی پلیکا را می توان به راحتی در بسیاری از محصولات متناسب با مایع، ساخت. منیفولد، اتصالات مخصوص مهندسی، مخازن، جعبه سوپاپ و سایر محصولات ویژه از جنس پی وی سی موجود هستند. هر آنچه را که بتوانید بکشید، یک سازنده پلاستیکی قادر خواهد بود که آن را از جنس پی وی سی بسازد.

پذیرش کد: ده ها استاندارد لوله برای پی وی سی وجود دارد که در کدهای لوله کشی و مکانیکی به آنها اشاره شده است. این کدهای ساختمان و مجوزهای شخص ثالث نیاز به مطابقت با استانداردهای اجماع دارند.

شناسایی محصول: تقریباً تمام محصولات لوله کشی PVC دارای مارک بر روی سطح شان هستند که نشان دهنده کشور مبدا، مواد، اندازه لوله، درجه فشار، تولید کننده، صدور گواهینامه یا نمایندگی فهرست و چرخه فرآیند تولید می باشد. این ویژگی تعیین قابلیت ردیابی محصول را آسان تر می کند و به نصب کننده ها و پرسنل تعمیر و نگهداری اجازه می دهد تا برای کسب اطلاعات فنی یا سفارش محصولات اضافی مستقیماً با تولید کننده ارتباط برقرار کنند.

سهولت در انبارداری: در آمریکای شمالی بیش از 7 ده کارخانه تولید اتصالات و لوله و هزاران عمده فروش لوله و اتصالات پی وی سی وجود دارد. محصول مورد نیاز معمولاً در مدت زمان چند ساعت قابل حمل یا برداشت می باشد. به علاوه، بیشتر محصولات لوله کشی از یک تولید کننده به محصول دیگر قابل تعویض هستند.

کاهش صدمات در محل: بدون داشتن ابزار قدرت، مشعل یا صفحات داغ مورد نیاز برای نصب، پی وی سی نسبت به سایر سیستم های لوله کشی خطر کمتری را برای لوله کش ها و اتصالات لوله ایجاد می کند.

نصب اتصالات پلیکا و پی وی سی

 

از نظر محیطی کم صدا

رسانایی حرارتی: لوله کشی PVC از هدایت حرارتی کمی برخوردار است، این ویژگی ممکن است نیاز به عایق کاری لوله را از بین ببرد و ممکن است انرژی لازم برای حفظ دمای سیال را کاهش دهد.

غیر سمی و بدون بو: بسیاری از ترکیبات PVC استانداردهای NSF و FDA را برآورد می کنند. این ویژگی امکان استفاده از لوله های پی وی سی را در بسیاری از کاربردهای غذایی، نوشیدنی، دارویی و آب با خلوص بالا ایجاد می کند.

صرفه جویی در مصرف انرژی: با توجه به ویژگی های پلیکا در هدایت حرارتی کم، جریان مطلوب، سبک وزن، یکپارچگی مفاصل و مقاومت عالی در برابر خوردگی، استفاده از PVC در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بسیار موثر است.

کاملاً قابل بازیافت: در تولید PVC، زباله های لوله و اتصالات عملاً وجود ندارد. هر گونه مواد خاموش و اولیه در مرحله تولید مجدداً مورد استفاده قرار گرفته و بازیافت می شوند. اکثر محصولات لوله کشی پس از مصرف (محصول مورد استفاده در این زمینه) می توانند کاملاً بازیافت شوند.

خوراک پایدار: 57٪ از مواد PVC از نمک (کلر) تهیه می شود که یکی از رایج ترین و در دسترس ترین مواد روی زمین است. در حال حاضر از سوخت های فسیلی برای تهیه مؤلفه دیگر در ساخت پی وی سی استفاده می شود. با این وجود با پیشرفت تکنولوژی و تحقیقات جدید، سوختهای زیستی ممکن است یک جایگزین اقتصادی و جایگزین سالم برای محیط زیست برای جایگزینی سوختهای فسیلی در خوراکهای PVC در 10 تا 15 سال آینده باشد.

برنامه های کاربردی زیست محیطی: بسیاری از محصولات لوله کشی پی وی سی منحصراً برای جلوگیری از آسیب رساندن به انسان و محیط زیست استفاده می شوند. سیستم های لوله کشی دو منظوره، لوله های بازسازی شده با رنگ خاص، لوله کشی از سطح زمین و آبیاری زیرزمینی تنها تعدادی از سیستم های لوله کشی PVC هستند که برای اهداف محیطی استفاده می شوند.

ارزیابی چرخه عمر (LCA) : صنعت لوله کشی پی وی سی، از تجزیه و تحلیل مستقل علمی موسوم به LCA حمایت کرده است تا تأثیر محیطی، انرژی و اقتصادی تأثیرگذاری لوله های پی وی سی بر روی کره زمین را مشخص کند. نتایج اولیه نشان می دهد که PVC دارای "سبز" ای است که سایر مواد لوله کشی از آن برخوردار نیستند.

مقرون به صرفه

هزینه های کم مواد: دو دلیل عمده برای قیمت گذاری رقابتی طولانی مدت پی وی سی وجود دارد. اول، نسبت مقاومت به وزن این ماده نسبت به سایر مواد دیوارهای لوله نازک تری ایجاد می کند. ثانیا، تعداد تأمین کنندگان رزین پی وی سی در جهان و فراوانی لوله های PVC و اتصالات PVC آمریکای شمالی از جایگاهی مناسب در بازار برخوردار هستند.

هزینه های پایین نصب: سیستم های پیوستگی سبک، آسان برای استفاده و عدم نیاز به محافظت در برابر خوردگی و عایق های اضافی، پی وی سی را به یک مزیت رقابتی نسبت به سایر مواد لوله کشی تبدیل می کند.

هزینه های کم تعمیر و نگهداری: PVC سابقه درخشانی در عملکرد مقاوم در برابر نشت، مصونیت در برابر حمله های فاسد کننده و شیمیایی و سیستم های لوله کشی دارد، PVC از لحاظ کم هزینه بودن در حفظ هزینه ها بی نظیر است.

هزینه های لوله کشی نصب شده پایین تر: چندین مطالعه شخص ثالث برای تعیین هزینه های مختلف مواد لوله کشی در کاربردهای تجاری و صنعتی انجام شده است. در بیشتر موارد ، لوله کشی PVC نسبت به سایر سیستم های لوله کشی، هزینه نصب قابل توجه پایین تری داشته است.

هزینه بوبه کشی با لوله پی وی سی

سرقت کمتر در محل: ارزش قراضه بالای مواد لوله کشی غیر پلاستیکی سرقت در محل را تشویق می کند. علاوه بر این، در هنگام نصب لوله کشی پی وی سی چند ابزار گران قیمت مورد نیاز در محل وجود دارد.

هزینه های بیمه ای کمتر: به نظر می رسد که با سرقت کمتر در محل، نبود امکان اشتعال، تجهیزات سنگین و ظروف استیلن و احتمال آسیب دیدگی کمتر، بیشتر هزینه های بیمه مربوط به تاسیسات لوله کشی پی وی سی کمتر خواهد بود.

در نهایت، لوله کشی پی وی سی:
بادوام
ایمن و آسان برای نصب
با صدای محیطی کمتر
و مقرون به صرفه
است.

جهت اطلاع از قیمت انواع بهترین برندهای لوله پلیکا می توانید با کارشناسان گروه ایلیاشیل، فعال و متخصص در زمینه عرضه و فروش انواع لوله پلیکا ارتباط برقرار کرده و از خدمات این گروه در تهیه لوله و اتصالات مدنظر خود بهره مند شوید.

مزایای لوله پلیکا یا لوله PVC

لوله پلیکا دارای مزایا و خصوصیات ویژه ای است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • مقاومت در برابر ساییدگی و خراشیدگی
 • مقاوم در برابر ضرب
 • میزان زبری خیلی کم
 • مقاوم در برابر حرارت و شعله
 • مقاومت در برابر هر گونه خوردگی
 • وزن سبک و دارای استحکام زیاد نسبت به وزن
 • اتصالات آب بند
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی بالا
 • انعطاف پذیری بالا
 • استحکام کششی زیاد و طولانی مدت
 • قیمت مقرون به صرفه

موارد مصرف لوله پلیکا

 • استفاده در شبکه انتقال فاضلاب خانگی
 • استفاده در شبکه‌ های آبرسانی تحت فشار
 • استفاده به عنوان پوشش سیم و کابل‌ های شبکه برق (لوله پی وی سی برق)
 • استفاده برای پوشش سیم و کابل های مخابراتی
 • استفاده برای انتقال اسیدها و بازها
 • و بسیاری از کاربردهای صنعتی و شهری

• قیمت لوله پلیکا معمولی

لوله و اتصالات پلیکای مورد استفاده برای برق و ناودانی به اصطلاح لوله هواکشی نامیده می شوند و دارای ضخامت کمی می باشند و قیمت آنها نیز در لیست لوله پلیکای معمولی قرار می گیرد.

• قیمت لوله پلیکا فشار ضعیف

در لوله کشی آب ساختمان ها از لوله پلیکای فشار ضعیف استفاده می شود که دارای ضخامت کمی بیشتر از سایر لوله پلیکاهای ارزان قیمت است و توانایی تحمل فشار بیشتری برای عبور آب دارد. لیست قیمت انواع لوله پلیکای فشار ضعیف نیز از طریق ارتباط با همکاران ما در گروه ایلیاشیل قابل دسترس می باشد.

• قیمت لوله پلیکا فشار قوی

لوله پلیکا فشار قوی که از دسته لوله های پی وی سی سنگین محسوب می شود بیشتر در لوله کشی های فاضلاب شهری کاربرد دارد و مسلما این نوع از لوله ها دارای وزن و ضخامت بیشتری در مقایسه با سایرین می باشند، در ضمن توان تحمل فشار آنها نیز بالاست.

مواد مورد استفاده در لوله های پی وی سی فشار قوی در مقابل ارتعاشات و احتراق مقاوم بالاتری نسبت به انواع معمولی و فشار ضعیف لوله های پی وی سی دارند و همچنین این لوله ها در برابر انواع اسید مقاوم می باشند.

 

لوله و اتصالات پی وی سی بر اساس طراحی عبارتند از؛

 • پی وی سی مدل پوش فیت
 • پی وی سی مدل پیچی
 • پی وی سی مدل رزوه ای
 • پی وی مدل چسبی
 • پی وی سی مدل جوشی

انواع لوله و اتصالات پی وی سی بر اساس محل استفاده؛

 • لوله پی وی سی در سازه های ساختمانی (لوله کشی آب)
 • لوله پی وی سی در ساختار فاضلاب
 • لوله پی وی سی در تاسیسات زه کشی

لوله پی وی سی حتی می تواند به عنوان عایق برق مورد استفاده قرار گیرد. یعنی سیم ها از درون لوله های پی وی سی عبور می کنند و از گزند عوامل مخرب محیطی در امان می مانند.

انواع لوله‌های پلیکا PVC

لوله‌های PVC در انواع مختلفی تولید و عرضه می گردند. این محصولات هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارد، اما معمولا لوله پلیکا برای انتقال سیالات در فشار کاری کم یا بدون فشار استفاده می گردد. لوله‌های پی وی سی در کاربردهای زهکشی نیز مورد استفاده قرار می گیرند که بسیار قابل اطمینان هستند.

لوله های پی وی سی در انواع مختلف تولید می شوند و دو دسته اصلی دارند:

۱- Pushfit PVC كه تازه ترین و جدیدترین سیستم شبکه فاضلاب در دنیا از این لوله ها استفاده می کنند. طول عمر زیاد، نصب راحت و آسان و کارایی فوق العاده باعث شده تا این نوع لوله پی وی سی به مرور جایگزین سیستم های قدیمی که از لوله های چدنی برای انتقال فاضلاب استفاده می کردند، شود. سیستم لوله PVC پوش فیت علاوه بر خصوصیاتی همچون راحتی و سهولت در نصب باعث شده تا نسبت به نشست های ساختمانی از خود انعطاف پذیری نشان دهد و از نشتی جلوگیری نماید. استفاده از لوله های پی وی سی به دلیل فشردگی و مقاومت بالا موجب تضمین طول عمر زیاد این لوله ها می گردد.

۲- لوله PVC یا لوله پلیکا چسبی : این لوله های پی وی سی معمولی که در رنگ های خاکستری، سفید و ... تولید می شوند، ساده ترین نوع لوله های PVC هستند. این لوله پلیکا در فرآیند تحت فشار تولید می گردند و می توان از آنها برای انتقال سیالاتی که فشار بالایی دارند استفاده کرد. تنوع لوله و اتصالات پلیکا باعث شده که بتوان از آن در جاهای متعددی استفاده کرد که خود مزیت ویژه ای به حساب می آید. سطح صیقلی و صافی که داخل لوله ها دارد، اصطکاک را به حد صفر رسانده و باعث می شود که سیالات به راحتی و سریع از آن عبور کنند. این مسئله موجب می شود رسوبات ناشی از فاضلاب و همچنین رسوبات کلسیمی آب به جداره لوله ها نچسبد و ایجاد گرفتگی نکند.

انواع لوله و اتصالات پلیکا پی وی سی

لیست قیمت لوله پلیکا در تهران

بیشتر افراد، هنگامی که می خواهند لوله و اتصالات پلیکا بخرند و در پروژه های ساختمانی خود از آن استفاده نمایند، این تصور را دارند که لیست قیمت، یک جدول از تمام سایزها و تمام فشارهای کاری لوله PVC است، در صورتی که اینگونه نیست و قیمت روز لوله پلیکا به صورت حاصلضرب وزن یک متر سایز مورد نظر در قیمت یک کیلوگرم از مواد اولیه آن می باشد. با توجه به این موضوع، عددی که به دست می آید قیمت خام لوله PVC است و هزینه ها و ضریب های دیگری نیز باید به آن اضافه گردد.

مطالب مرتبط:

لیست قیمت آنلاین لوله و اتصالات

لیست قیمت لوله اتصالات نانو پلیمر یاس

• قیمت انواع لوله پلیکا

لوله پلیکا از مواد پلیمری تهیه می شود و با توجه به این که جز محصولات پتروشیمی است بنابراین قیمت آن در بورس کالا و به وسیله شرکت های پتروشیمی نرخ گذاری می گردد. به همین علت قیمت ثابتی نداشته و به صورت روزانه و بر اساس نرخ ارز تعیین می گردد.

عواملی که بر قیمت روز لوله PVC تاثیر می گذارد به صورت زیر است:

 • قیمت مواد اولیه داخلی که توسط پتروشیمی ها تولید می گردد
 • قیمت موادی که توسط تولیدکنندگان داخلی از مواد وارداتی تامین می شود
 • قیمت حمل و نقل مواد اولیه داخلی و وارداتی
 • هزینه های که باید در بنادر کشورهای مبدا برای مواد اولیه وارداتی پرداخت شود
 • هزینه ترخیص از گمرک برای مواد اولیه وارداتی
 • هزینه های تخلیه مواد اولیه و همچنین بارگیری در بنادر ایران و کشورهای مبدا
 • هزینه های حامل های انرژی
 • حقوق و دستمزد پرسنل
 • هزینه های سربار
 • هزینه های جزئی دیگر

قیمت روز لوله یو پی وی سی بر اساس معیار طول محاسبه می گردد. اینکه شما لوله پلیکا با چه قطری خرید کرده اید برای کارخانه تولید کننده ملاک نیست، هر مقدار که از مواد اولیه برای ساخت یک متر لوله PVC استفاده شده باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. فشار کاری مورد استفاده برای لوله پلیکا رابطه مستقیمی با قیمت لوله و وزن آن دارد. هرچه این فشار بیشتر باشد باعث می شود قیمت آن گران تر و وزن لوله پلیکا سنگین تر گردد. همچنین می توانید با جستجو در اینترنت جهت سفارش اینترنتی لوله و اتصالات پلیکا اقدام نمایید.

• لیست قیمت اتصالات پلیکا

به دلیل اینکه لوله PVC قابلیت انعطاف پذیری زیادی وجود ندارد، برای اینکه بتوانیم مسیر لوله ها را تغییر دهیم نیاز به اتصالات پلیکا داریم. همچنین برای تغییر دادن حجم سیالی که از لوله پلیکا عبور می کند نیاز به اتصالات PVC خواهیم داشت. اتصالات پلیکا تنوع بسیاری دارد و برای همین خیلی از افراد نمی توانند به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند. به همین منظور معمولا برای محصولات لوله و اتصالات پلیکا، یک کاتالوگ توسط کارخانه تولید کننده آماده می شود که می توانید با مطالعه آن محصول مورد نظر خود را به راحتی انتخاب نمایید. برخی از اتصالات پلیکا که مصرف بیشتری دارند شامل سه راهی، درپوش، تبدیل، زانو، سوکت، فلنج، سیفون، چهارراه و سه راه تبدیل هستند.

اتصالات PVC در موارد متعددی کاربرد دارند از جمله:

شبکه آبیاری تحت فشار، شبکه آبرسانی شهری، شبکه فاضلاب شهری، لوله کشی فاضلاب ساختمان ها، شبکه آبرسانی از چاه های آب، لوله کشی آب ساختمان ها، عبور سیم و کابل های برق و مخابرات، هواکش ساختمانها و لوله کشی خروج آب باران محاسبه قیمت اتصالات پلیکا از محاسبه قیمت لوله پلیکا، پیچیدگی بیشتری دارد. اتصالات پلیکا با توجه به تنوع و نحوه تولید آن، قیمت های مختلفی دارد. تمام فاکتورهایی که برای محاسبه قیمت روز لوله PVC در بالا ذکر شد بر روی قیمت اتصالات پلیکا نیز تاثیر می گذارد و علاوه بر این موارد، عوامل دیگری نیز به این فهرست اضافه می گردد.

اتصالات پلیکا در شبکه های لوله کشی تاثیر زیادی دارند و اگر ایراد و اشکالی در خطوط لوله پلیکا ایجاد شود، در بیشتر موارد مربوط به اتصالات پلیکا می باشد. به همین دلیل برای تولید و ساخت این اتصالات باید حساسیت و دقت کافی به کار گرفته شود تا محصول نهایی با کیفیت تولید گردد. این امر موجب می شود که کارایی کل شبکه بالا رود و کمترین خرابی ایجاد گردد. اتصالات PVC یکی از نیازهای مهم در صنایع آب و فاضلاب، ساختمان و راه سازی است. اتصالات PVC در واقع به نوعی کامل کننده لوله PVC هستند و بنابراین در هنگام خرید باید با هم خریداری شوند. متخصصان تاکید دارند که در هنگام خرید لوله و اتصالات پلیکا حتما هر دو از یک جنس خریداری گردند.

اتصالات پلیکا PVC

نمایندگی معتبر فروش اینترنتی لوله و اتصالات  پلیکا (pvc)

برای خرید اینترنتی لوله و اتصالات پلیکا باید از نمایندگانی خرید نمایید که اعتبار و شهرت خوبی در بازار داشته باشند. همچنین محصولات خود را از کارخانجاتی که لوله و اتصالات پلیکا با کیفیت تولید می کنند ارائه دهند.

گروه صنعتی ایلیاشیل به عنوان نمایندگی معتبر لوله پلیکا بروزترین لیست قیمت انواع لوله پلیکای فشار قوی و سایر لوله و اتصالات از جنس پی وی سی را در اختیار متقاضیان خرید این نوع کالا قرار داده و متخصصین این گروه در ارائه هرگونه راهنمایی به مشتریان محترم آماده به خدمت می باشند.

ایلیاشیل کیفیت اجناس خود را تضمین کرده و سعی در ارائه محصولاتی با کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن برای متقاضیان محترم می باشد. سازندگان و مهندسین پروژه های بزرگ ساختمانی در استفاده از خدمات گروه صنعتی ایلیاشیل این اطمینان را داشته باشند که این گروه تا انتهای پروژه توان تامین کالا و محصولات ساختمانی مدنظر را دارد و این از سابقه درخشان گروه صنعتی ایلیاشیل با پروژه های بزرگ ساختمانی ناشی می شود. برای سفارش و خرید هر نوع محصول در مراجعه به وب سایت ایلیاشیل می توانید با رفتن قسمت مجموعه محصول مورد نظر از مشخصات و قیمت روز آن محصول آگاه شوید.

گروه صنعتی ایلیاشیل علاوه بر عرضه انواع لوله پلیکای معمولی، لوله پلیکای فشار ضعیف و لوله پلیکای فشار قوی محصولات دیگری چون لوله و اتصالات گالوانیزه، برنجی، پلی اتیلنی و سایر لوله، اتصالات و شیرآلات ساختمانی را نیز در لیست محصولات خود و امکان استعلام قیمت روز هر یک از این محصولات با مراجعه به وب سایت اینترنتی این شرکت فراهم می باشد.

همچنین خدمات این گروه محدود به تهران نبوده و مشتریان محترم از سراسر کشور می توانند محصولات مورد نظر خود را به صورت عمده و خرده از طریق این سایت و تماس با کارشناسان فروش شرکت سفارش و خریداری نمایند.

قیمت لوله یو پی وی سی ممکن است متفاوت باشد. کارخانه هایی که خط تولید آنها دائما فعال است نسبت به کارخانه هایی که به صورت پراکنده و نیمه وقت کار می کنند هزینه کمتری دارند و بنابراین قیمت محصول آنها نیز کمتر است. لوله و اتصالات پلیکا در صورتی که با مواد اولیه با کیفیت و درجه یک و بدون اضافه کردن مواد بازیافتی و بی کیفیت تولید شود، باید لیست قیمت لوله پلیکا PVC به صورت روزانه آماده شود و چون تنوع محصول زیاد است جدول قیمت لوله پلیکا بسیار طولانی است و آماده کردن آن به صورت لیست قیمت روزانه کاری خسته کننده می باشد.

اکثر نمایندگان فروش لوله پلیکا در تهران و شهرهای دیگر، لیست قیمت ارائه نمی دهند و طبق خواسته مشتری و با توجه به سفارش او از کارخانه تولید کننده ، لیست قیمت لوله و اتصالات پلیکا را درخواست می کنند.

همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید که قیمت ارزان لوله و اتصالات PVC و خرید ارزان آنها به معنی خرید محصول درجه یک و با کیفیت نیست، چرا که در محصولات پلیمری، قیمت لوله و اتصالات پلیکا نباید از قیمت مواد اولیه آن پایین تر باشد و امکان دارد در تولید لوله و اتصالاتی که خرید کرده اید از مواد درجه دوم و نامرغوب استفاده شده باشد.

 

برای خرید انواع لوله پلیکا باید با راهکارها و نکاتی در مورد لوله و اتصالات پلیکا آشنا باشید. در اینصورت می توانید محصولاتی با کیفیت و با قیمت مقرون به صرفه خرید نمایید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. خرید لوله پلیکا می تواند برای شما تبدیل به یک فرآیند طاقت فرسا و پیچیده شود. اگر شما اطلاعات لازم و کافی در این زمینه نداشته باشید به راحتی ضرر خواهید کرد. در اینجا به چند نکته اساسی اشاره می کنیم که باید هنگام خرید لوله و اتصالات PVC در ذهن داشته باشید.

به نشان استاندارد روی لوله PVC دقت کنید. اگر این نشان وجود داشته باشد می توانید تا حد زیادی آسوده خاطر باشید. نام کارخانه تولید کننده، کد استاندارد ملی ، کد تولید، تاریخ تولید، نوع مواد اولیه پلیمری را از روی لوله بخوانید. این ارقام و داده ها به شما اطلاعات اولیه را در مورد لوله پلیکا تولید شده می دهند. اگر این مشخصات بر روی محصول نبود به صداقت فروشنده شک کنید و از خرید آن اجتناب نمایید. لوله های پلیکا بر اساس استاندارد معینی که توسط موسسه استاندارد مشخص شده تولید می شوند بنابراین با مراجعه به جدولی که این موسسه منتشر کرده می توانید از کیفیت لوله یو پی وی سی مطمئن گردید.

مرکز فروش لوله پلیکا در تهران

گروه صنعتی ایلیاشیل دارای ده سال سابقه فعالیت در زمینه تولید در کارخانه لوله گستر گلپایگان و فروش لوله پلیکا در تهران و کلیه شهرهای ایران و عرضه محصولات شرکت های معتبر لوله گستر گلپایگان و پلیمر یاس گلپایگان ( نانو پلیمر یاس ) می باشد. همچنین این شرکت سابقه همکاری با تعاونی مسکن انرژی اتمی ، سپاه پاسداران و ستاد بازسازی عتبات عالیات را دارد. ضمن این که در حال حاضر فعالیت این گروه در کلیه مراحل صفر تا صد تاسیسات ساختمانی ، صنعتی بوده و انواع محصولات گالوانیزه ، برنجی ، پی وی سی ، پلی اتیلن و دیگر لوله و اتصالات و شیرآلات ساختمانی را تامین می نماید.

ایلیاشیل نماینده فروش لوله پلیکا
این مجموعه با بهره گیری از کارشناسان مجرب شما را در انتخاب با کیفیت ترین اجناس ساختمانی راهنمایی کرده و محصولات مد نظر را در اسرع وقت در اختیار شما قرار خواهد داد. ایلیاشیل با داشتن سابقه درخشان می تواند به شما در تامین کالای پروژه های ساختمانی، از شروع تا پایان یاری رساند. با ما تماس بگیرید.

تلفن : 021-66153009 66153812-021 66154386-021 66154356-021
موبایل : 09128598388

 

 • فیلتر ها
خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما