021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

لوله ی پی وی سی را همه می شناسیم. این لوله از ماده ای است به نام poly vinyl chloride که به صورت مخفف PVC نامیده می شود. این ماده ی سبک و اما مستحکم، برای اینکه از خود انعطاف هم نشان دهد، با plasticizers در آمیخته می شود. حال اگر همین افزودنی به ماده ی اولیه اضافه نشود، محصول نهایی لوله ای خواهد بود که در بازار داخلی با نام پلیکا شناخته می شود. در بازارهای بین المللی عبارتی که برای این لوله ها استفاده می شود بین un-plasticized polyvinyl chloride یا UPVC و rigid PVC و vinyl siding متغیر است. اجازه دهید روشن کنیم که پلیکا نام اولین و معتبرترین برندی بوده که به ایران آمده، به همین دلیل و به اشتباه، نام پلیکا روی لوله های مدلِ UPVC باقی مانده است.

در این نوشته، بهترین برند و مارک لوله پلیکا در ایران را معرفی خواهیم کرد و به بیانی همه ی آنچه درباره ی لوله پلیکا نیاز دارید را ارائه می دهیم. در نتیجه، مانند همیشه، اگر در صنعت ساختمان و تاسیسات فعالیت دارید، این مقاله را با دیدگاه دوجانبه ی علمی و بازاری مختص شما تالیف کرده ایم.

مقدمه، شناخت دقیق لوله پلیکا

اجازه دهید پیش از ورود به بررسی تخصصی پلیکا یا همان UPVC های معروف، ابتدا مطالعه کنیم که تفاوت این مدل لوله با PVC چیست و چرا به لوله پلیکا هم نیاز داریم. در کلی ترین حالت، تفاوت پی وی سی و پلیکا منعطف بودن نوع اول و سخت بودن نوع دوم است. این قابلیت سبب شده تا تقریبا لوله کشی هر ساختمانی بر مبنای پی وی سی انجام شود. زیرا علاوه به دوام بالاتر نسبت به سایر متریال های موجود در بازار، قیمت پایین تر و راحتی نصب و راه اندازی را به همراه دارد.

در طرف مقابل، لوله های یو پی وی سی یا پلیکا به خاطر تمام ویژگی های مثبت و مشابه با PVC به علاوه ی سختی و استحکام محبوب هستند زیرا می توانند در انتقال فاضلاب و سایر پروژه های عظیم به کار گرفته شوند (به این خاطر که در انتقال سیالاتی در آن حجم، نه تنها انعطاف پذیری مطلوب نیست، بلکه عنصری است مخرب، زیرا می تواند در پروژه هایی که طول زیادی را می پیمایند، مشکلات جدی ایجاد کند) .

یو پی وی سی

به طور کلی یو پی وی سی یا به قول ما لوله پلیکا متریالی است ارزان، مقاوم، صلب، ایمن در برابر عوامل محیطی، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و آتش و در آخر، بازیافت پذیر. علت اصلی استفاده لوله پلیکا در طیف وسیعی از پروژه ها همین موارد ذکر شده است هرچند که باید این مساله را در نظر داشت که به دلیل انعطاف لوله های پی وی سی، همچنان در پروژه های خانگی، پیمانکاران علاقه دارند برای راحت سازی کار اجرا، از ظرفیت انعطاف پذیری لوله های پی وی سی بهره ببرند.

نگاه تاریخچه ای به لوله های UPVC

همان طور که گفتیم لوله یو پی وی سی یا همان لوله پلیکا یک متریال thermoplastic است. این جنس لوله برای اولین بار در دهه ی سی میلادی به دست دانشمندان در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد و پس از آن بیست سال بعد، در دهه پنجاه میلادی کم کم به لوله کشی شهری راه یافت. زمانی که لوله پلیکا توانست NSF Standard 61 را به سلامت کسب کند، تقریبا در تمامی امریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا) به کار گرفته شد. بعد از مشاهده ی این اقدام انقلابی، راه لوله های پلیکا به تمامی دنیا باز شد و از جمله ما، در ایران متوجه شدیم می توان فلز و بتن و غیره را دور ریخت و از محصولی با ایمنی بالاتر بهره گرفت.

البته، همواره تاکید شده که به دلیل ساختار مقاوم در برابر عوامل محیطی و شیمیایی، کاربرد لوله های یو پی وی سی یا پلیکا، بیشتر معطوف به فاضلاب، محافظت از کابل ها و انتقال سیالات ویژه است. به همین دلیل در لیستی که توسط Code IRC P2904.5 در سال دو هزار و شش میلادی منتشر شد، نامی از لوله های یو پی وی سی برای لوله کشی های داخلی نیامده بود.

به عنوان آخرین قسمت از مقدمه، باید بگوییم که لوله های پلیکا می توانند تا صد و چهل درجه فارنهایت گرما را تحمل کنند و تا فشار 450 PSI بدون مشکل به کار خود ادامه دهند.

بهترین برند لوله پلیکا

بهترین لوله فاضلاب ساختمان

با این همه مقدمه چینی و بیان تمام ویژگی های لوله های پی وی سی و یو پی وی سی، به نظر نمی رسد که در انتخاب بهترین لوله فاضلاب ساختمان شکی به دل خود راه دهید. بله، پاسخ لوله پلیکا یا همان لوله های یو پی وی سی هستند. حال برای اینکه بحث را به صورت فنی باز کنیم در چند بند نمایش می دهیم که چگونه چنین نظری شکل گرفته است؛

  • لوله های یو پی وی سی یا پلیکا در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند. یعنی فعل و انفعالات الکتروشیمیایی در آن ها روی نمی دهد و چه اسید و چه نمک نمی تواند سطح داخلی آن ها را با مشکل مواجه سازد؛
  • لوله پلیکا تقریبا در برابر هر ماده ی شیمیایی موجود در یک خانه مسکونی و طیف وسیعی از مواد شیمیایی صنعتی تا دمای صد و چهل درجه ی فارنهایت مقاومت دارد؛
  • معمولا وزن و شیوه ی انتقال لوله های فاضلاب سخت و دشوار است. اما لوله پلیکا این مشکل را حل کرده و به سادگی می توان این لوله های را در سایت هر پروژه ای حاضر ساخت؛
  • مقاومت در برابر ضربه و استحکام در برابر تنش های اعمالی دیگر ویژگی منحصر به فردی است که لوله پلیکا را نامزد اول استفاده در امور فاضلابی می کند؛
  • عایق حرارت بودن در کنار ضریب اصتکاک پایین هم دو امر پر اهمیت تلقی می شوند؛
  • در آخر هم باید به عدم تغییر کیفیت آب و سیال درونی اشاره کنیم.

در صورتی که سطرهای بالا تا بدین جا را مطالعه کرده باشید حالا با ما هم عقیده هستید که لوله پلیکا بهترین گزینه برای لوله فاضلاب ساختمان است. اما، کار را در این قسمت خاتمه نمی دهیم و قصد داریم تا کمی مصداقی مساله را بررسی کنیم. در بخش های آینده بهترین برند لوله پلیکا را معرفی می کنیم و سپس تکنیک های دریافت بهترین قیمت و سایر مسائل مربوط را تبیین می کنیم.

معرفی برند لوله پلیکا پلیمر یاس گلپایگان

بدون اغراق و بزرگنمایی، اگر لوله پلیکا پلیمر یاس گلپایگان (نانو پلیمر یاس) را بهترین و قدرتمندترین مارک لوله یو پی وی سی بدانیم، سخن اغراق آمیزی به زبان نیاورده ایم. دو جین استاندارد و Certificate اخذ شده از انجمن های داخلی و بین المللی، قدمتی بیش از یک دهه، وسعت خدمات رسانی در سراسر کشور، تضمین قیمت و کیفیت و حاضر بودن در تمامی عرصه های بازار لوله و اتصالات سبب شده تا لوله پلیکا پلیمر یاس گلپایگان بر تارک تولیدات این وادی تکیه زند و خود را به عنوان بهترین برند لوله پی وی سی معرفی کند. در صورتی که بخواهیم مهم ترین ویژگی این شرکت را به صورت خلاصه بیان کنیم کار به این شکل است:

علاوه بر گواهینامه SGS برای صادرات به عراق و گواهینامه استاندارد CE اروپا و همچنین گواهینامه های بین المللی ISO9001:2008,ISO14001:2004 محصولات لوله پلیکا گلپایگان همگی از نظارت یک خط تولید و کنترل کیفیت بی نظیر عبور داده می شوند. در نتیجه خرید هر محصولی از جمله لوله پلیکا از این برند به معنی حصول اطمینان از کیفیت عملکرد خواهد بود.

قیمت روز لوله پلیکا

از آن جا که در بازار این روزها ثبات قابل اتکایی وجود ندارد، ناچار بر این هستیم که شما را ارجاع دهیم به آن چه بیان شد. در واقع، شما باید با استفاده از المان و ویژگی هایی که معرفی کردیم کیفیت بالای لوله پلیکا را ارزیابی کنید و سپس با توجه به رنج قیمتی بازار، گزینه ی مناسب را انتخاب کنید. البته به خاطر داشته باشید که می توانید همه روزه با ما تماس بگیرید و قیمت روزانه لوله و اتصالات پلیکا را بدون هیچگونه مشکل و دردسر دریافت کنید.

قیمت روز لوله پلیکا

سخن آخر این بخش اینکه، بالاترین کیفیت و اقتصادی ترین قیمت هر کدام از محصولات پلیکا فشار قوی، لوله پلیکا نیمه قوی و لوله پلیکا معمولی به همراه اتصالات پلیکا گلپایگان شامل زانو ، سه راهی، رابط دریچه بازدید، سیفون پلیکا و انواع اتصالات مرغوب و باکیفیت درجه یک را از ما بخواهید.

بهترین قیمت خرید لوله پلیکا از ایلیاشیل

توصیه می کنیم لوله پلیکا گلپایگان را بدون واسطه از ایلیاشیل دریافت کنید. از آنجا که ایلیاشیل خود نماینده ی یکی از قدیمی ترین تولید کننده ها است (این شرکت در تولید انواع لوله و اتصالات گالوانیزه، پی وی سی و پولیکا فعالیت دارد) می تواند در کسوت پخش و فروش، تضمین بالاترین کیفیت و اقتصادی ترین قیمت را ارائه دهد.

در نتیجه، اگر در حوزه ی تاسیسات ساختمانی، فاضلاب، لوله کشی و هر مطلبی از این دست فعالیت دارید، نام ایلیاشیل را به خاطر بسپارید. یک دهه فعالیت موفق سبب گشته تا مجموعه هایی نظیر تعاونی مسکن انرژی اتمی، سپاه پاسداران و ستاد بازسازی عتبات عالیات به ما اعتماد داشته باشند، در نتیجه، شما هم می توانید به عنوان یک تولید کننده منصف و کارکشته، با ما ارتباط بگیرید.


خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما