021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

لوله یو پی وی سی از جمله معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین لوله‌های پلیمری می‌باشد که در پروژه‌های ساختمانی کاربرد فراوانی دارد. برخی از افراد لوله‌های یو پی وی سی را با لوله‌های پی وی سی یکسان می‌دانند اما این دو تفاوت‌های بسیاری دارد. برای نمونه لوله‌های یو پی وی سی برق بیشتر برای انتقال آب استفاده می‌شود و علاوه بر آن در برابر آتش سوزی و هرگونه حرارت بسیار مقاوم بوده و ضد حریق می‌باشند. در نتیجه در قیاس با سایر انواع لوله های برق، ایمن تر هستند.

کاربرد لوله‌های پی وی سی اغلب برای انتقال آب غیر شرب بوده و معمولا از آن به عنوان عایق کابل برق و محافظ سیم‌های حاوی جریان الکتریسیته استفاده می‌شود. با توجه به پیشرفت صنعت پلیمر و شیوه‌های تولید آن، امروزه می‌توان از انواع مختلفی از لوله‌های یو پی وی سی بهره برد. از جمله مزایای استفاده از این لوله‌ها آن است که می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به راحتی آنها را نصب و در پروژه‌های ساختمانی عملی نمود.

لوله یو پی وی سی upvc چیست

پیمانکاران، برق کاران و مهندسان می‌توانند از انواع برندهای یو پی وی سی upvc مبتنی بر نوع نیاز مصرفی، برای پروژه‌های خود بهره‌مند شوند. لوله و اتصالات یو پی وی سی دارای مزایای گوناگونی است که در ادامه به شرح مختصری درباره ویژگی‌ها، موارد مصرفی، مزایا و مشخصه‌های لوله یو پی وی سی برق می‌پردازیم؛

معرفی و کاربرد لوله یو پی وی سی upvc

در حال حاضر این محصول از جمله با ارزش‌ترین محصولات کاربردی در صنعت پتروشیمی، پروژه‌های ساختمانی و صنایع به شمار می‌آید. پروفیل های اکسترود شده بر اساس پلی وینیل کلراید سخت در یو پی وی سی، در برابر هرگونه فشار فیزیکی و ضربه‌های احتمالی نه تنها مقاوم بوده بلکه در مواجه به هر گونه مواد شیمیایی، اسیدها و بازها از خود مقاومت نشان می‌دهد.

لوله‌های یو پی وی سی از نظر فنی و کاربردی در انواع مختلف پوش لوله فشار نیمه قوی و لوله فشار قوی تولید و عرضه می‌شوند که مبتنی بر نوع میزان مصرفی می‌توان از هر یک از آنها بهره برد. به مراتب از لوله فشار نیمه قوی برای سیستم فاضلاب پروژه‌های ساختمانی بهره گرفته می‌شود و از لوله پی وی سی فشار قوی جهت فشار بالای سیالات در حال جریان و سیستم فاضلاب صنایع و کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قابل ذکر است که از هر دو لوله پلیکار فشار نیمه قوی و فشار قوی برای پوشش کابل‌های برق نیز استفاده می‌شود. امروزه از این نوع لوله‌ها در ساخت درب و پنجره‌های فلزی و آلومینیومی به وفور استفاده می‌شود.

همچنین از دیگر موارد مصرفی آن را می‌توان در پروژه‌های ساختمان سازی، صنعت، تاسیسات مکانیک، تاسیسات شهری و ساختمانی و موارد این چنینی برشمرد. به دلیل ویژگی‌های ممتازی نظیر استحکام و مقاومت بالا، عدم تاثیر پذیری در برابر مواد شیمیایی، عدم نفوذ رطوبت، عایق حرارتی، سازگار با شرایط مختلف جوی و سایر مزایایی که این نوع لوله‌ها دارند، می‌توان آن را به راحتی جایگزین آهن و لوله‌های قدیمی مانند چدن و ناودان نمود.

موارد مصرفی لوله یو پی وی سی upvc برق عبارتند از؛

 • یک) انتقال آب و فاضلاب خانگی
 • دو) کاربرد در تاسیسات شهری و ساختمانی
 • سه) پوشش دهنده کابل‌ها و سیم‌های حاوی جریان برق
 • چهار) پوشش دهنده کابل‌های مخابراتی
 • پنج) استفاده از آن در شبکه‌های آبرسانی
 • شش) استفاده از آن در صنعت و تاسیسات مکانیک

 

تفاوت لوله پی وی سی و یو پی وی سی چیست؟

همانطور که از قبل به آن اشاره شد، هر دو محصول برای پوشش کابل‌های برق به کار برده می‌شود، منتهای مراتب لوله های یو پی وی سی به دلیل نوع ساختار از مقاومت و استحکام قابل توجهی برخوردار بوده و از آن برای انتقال آب و فاضلاب نیز بهره گرفته می‌شود. ماهیت ضد حریق بودن این لوله‌ها سبب می‌شود که در قیاس با سایر محصولات همسان، ایمن‌تر باشند. از لوله‌های پی وی سی به مراتب برای انتقال آب شرب استفاده شده و همچنین به عنوان پوشش محافظتی سیم‌های حاوی جریان برق نیز به کار گرفته می‌شود.

 تفاوت بین لوله پی وی سی و یو پی وی سی

ویژگی‌ها و مزایای لوله و اتصالات upvc یو پی وی سی

عدم تاثیر پذیری در برابر مواد شیمیایی

این لوله‌ها در برابر هرگونه مواد شیمیایی، الکل، روغن، مواد نفتی غیر آروماتیک، اسیدها و بازها کاملا مقاوم بوده و به همین جهت از این لوله و اتصالات اغلب در شبکه‌های آبرسانی استفاده می‌شود. همچنین در برابر آب و خاک نیز مقاوم است. از سوی دیگر در مواجه با خوردگی کلر نیز استحکام قابل توجهی برخوردار است. قابل ذکر است که این سطح از مقاومت شیمیایی لوله‌ها و استفاده از آن بیشتر برای محیط‌های غیر عادی و انتقال مواد شیمیایی مورد بحث قرار می‌گیرد.

انعطاف پذیری و استحکام کششی

استحکام کششی بلند مدت از دیگر ویژگی‌های لوله‌های یو پی وی سی است. از آنجایی که ضخامت این لوله‌ها در قیاس با سایر لوله های پلاستیکی کمتر می‌باشد، در نتیجه وزن کمتری دارد که به خودی خود به عنوان یک ویژگی محسوب می‌شود. علاوه بر آن به دلیل وزن سبک، حمل و نقل و نصب سریع لوله‌ها نیز به سادگی امکان پذیر است.

استحکام و مقاومت بالا

این نوع لوله‌ها عایق جریان الکتریکی هستند و همانطور که به آن اشاره شد در برابر هرگونه واکنش‌های الکتروشیمیایی حاصل از اسیدها، بازها و نمک‌ها که باعث خوردگی می شوند، از خود مقاومت قابل توجهی نشان می دهد. گفتنی است که این مقاومت در سطح داخلی و خارجی لوله وجود دارد و مانع نفوذ هرگونه مواد شیمیایی به داخل لوله می‌شود. به دلیل مقاومت و استحکام بالی آن، اغلب از این لوله در کاربردهایی که خاک مهاجم وجود دارد نیز به وفور استفاده می‌شود.

عدم نفوذ پذیری رطوبت و کاملا آب بند

از دیگر ویژگی‌های این لوله‌ها، آب بند بودن آن است که به دلیل وجود این ویژگی و عمق همپوشانی بالا به همراه سیستم های اتصال اورینگی، اغلب کارفرمایان از این محصول استقبال می‌کنند.

مقاومت در برابر هرگونه ضربه و آسیب‌های احتمالی

استحکام در برابر فشارهای فیزیکی سبب شده که لوله‌های یو پی وی سی بهترین جایگزین برای لوله‌های سفالی و سیمانی باشند.

عدم تاثیر پذیری در برابر هرگونه حرارت

این لوله‌ها عایق حرارتی است و به همین دلیل از آن برای پوششی ایمن جهت حفظ و نگهداری سیم‌ها و کابل‌های جریان برق نیز استفاده می‌شود. به عبارتی این لوله‌ها به سختی آتش می‌گیرند و به همین دلیل برای ایمن سازی در پروژه‌های ساختمانی، کارخانه‌ها و صنایع کاربرد فراوانی دارد.

حفظ کیفیت آب

از دیگر ویژگی این لوله‌ها آن است که در ساختار آن از فرمولاسیونی استفاده شده که برای انتقال آب آشامیدنی نیز بسیار مناسب می‌باشند. بدین ترتیب مقادیر سرب، جیوه، کُرُم، قلع و مانند اینها زیر حدود مجاز استاندارد وجود داشته و می‌توان به راحتی از اینگونه لوله‌ها در شبکه‌های آبرسانی استفاده نمود.

مقدار زبری پایین در لوله‌های upvc  یو پی وی سی

زبری هیدرولیکی پایین در اینگونه لوله‌ها سبب کاهش افت فشار، جلوگیری از ته نشین شدن لجن در کانال‌های فاضلابی و همچنین سبب کاهش آلودگی آب آشامیدنی می‌شود.

قیمت مناسب و مقرون به صرفه

قیمت لوله پی وی سی یو نه تنها بسیار ارزان است، بلکه با توجه به ویژگی‌ها و مزایای بسیاری که در بر دارد، مقرون به صرفه نیز می‌باشد. امروزه از این لوله‌ها در دنیا به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای شبکه های آب و فاضلاب محسوب می شوند. گفتنی است که قیمت لوله یو پی وی سی قابل رقابت با دیگر محصولات نظیر لوله‌های پلیمری، فلزی، چدنی و سایر موارد می‌باشد.

موارد تعیین کننده برای قیمت لوله یو پی وی سی

از جمله مواردی که قیمت لوله بر اساس آن معین می‌شود عبارتند از؛

 • یک) اندازه ضخامت لوله
 • دو) نوع اجرا و نصب از قبیل نصب روکار و یا نصب توکار
 • سه) سایز لوله
 • چهار) میزان کیفیت متریال مصرفی در ساختار لوله
 • پنج) میزان سطح مقاومتی لوله اعم از معمولی، نیمه قوی و قوی

سایر ویژگی‌های لوله یو پی وی سی عبارتند از؛

 • یک) سازگار با شرایط مختلف آب و هوایی، مقاوم در برابر گرد و خاک، باد و غبار
 • دو) مصرف انرژی پایین
 • سه) حمل و نقل آسان و نصب سریع در کوتاهترین زمان ممکن
 • چهار) طول عمر مفید و ماندگاری بلند مدت
 • پنج) عایق حرارتی و صوتی
 • شش) مقاوم در برابر هرگونه پوسیدگی، زنگ زدگی و فشارهای فیزیکی
 • هفت) عایق حرارتی و غیر قابل اشتعال
 • هشت) انعطاف پذیری بالا و تنوع در ساخت

انواع لوله و اتصالات یو پی وی سی

از انواع لوله و اتصالات یو پی وی سی upvc می‌توان به اتصال چسبی، اتصال پوش فیت، اتصال سه راه دریچه و اتصال سیفون شتر گلویی اشاره کرد که به ترتیب به توضیح هر یک می‌پردازیم؛

انواع لوله و اتصالا یو پی وی سی

اتصال چسبی

اتصال چسبی از جمله رایج‌ترین و متداول‌ترین اتصالاتی است که با استفاده از چسب پی وی سی انجام می‌شود.

اتصال پوش فیت

اتصال پوش فیت از طریق زانویی‌ها و درپوش‌ها انجام می‌شود.

اتصال سه راه دریچه

وجود دریچه در اینگونه اتصالات سبب برطرف شدن گرفتگی لوله شده و از آن برای رفع مسدود شدن لوله‌ها استفاده می‌شود.

اتصال سیفون شتر گلویی

از این اتصال بیشتر برای سرویس های بهداشتی استفاده می‌شود.

انواع لوله برق عبارتند از؛

همانطور که توضیح داده شد، لوله برق یو پی وی سی upvc به عنوان عایق محافظتی برای امنیت سیم کشی ساختمان‌ها محسوب می‌شود که به نوعی از خرابی‌های احتمالی سیم‌ها، اتصالات برق، برق گرفتگی و سایر خطرات جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن به دلیل مزایا و ویژگی‌هایی که دارا می‌باشد از آن برای انتقال آب و فاضلاب، شبکه‌های آبرسانی در صنایع گوناگون به وفور استفاده می‌شود. از انواع لوله برق می‌توان به لوله برق فولادی و نسوز، لوله برق پی وی سی، لوله برق پلی اتیلن و لوله برق پلی آمید اشاره کرد. لوله برق پی وی سی نیز در سه نوع فشار ضعیف، فشار نیمه ضعیف و فشار قوی تولید می‌شود که مبتنی بر نوع نیاز مصرفی از انواع آن استفاده می‌شود.

لوله برق فولادی و نسوز

همانطور که از نامش پیداست، این لوله یکی از مقاوم‌ترین انواع لوله برق به شمار می‌رود که نه تنها عایق حرارتی است، بلکه در برابر مواد شیمیایی، جریان الکتریسیته و بسیاری از فشارهای فیزیکی مقاوم و مستحکم می‌باشد. بهره‌مندی از لوله برق نسوز سبب می‌شود که سیم کشی ساختمان از هر نوع آتش سوزی محفوظ بماند. اگر چنانچه این محصول را دور از آفتاب و یا رطوبت نگه داشته شود، عمر بسیار طولانی و ماندگارتری خواهد داشت. معمولا از این لوله‌ها به صورت روکار برای پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. برای خم کردن این نوع لوله می‌توان از دستگاه‌های مخصوص لوله خم کن استفاده کرد. قابل ذکر است که این لوله علاوه بر آنکه دارای مقاومت فیزیکی قابل توجهی است، گرد و غبار را نیز به خود جذب نمی‌کند. گفتنی است که از این نوع لوله برق در مصارف صنعتی و تاسیسات به وفور استفاده می‌شود.

لوله‌های پی وی سی از جنس پلاستیک سخت می‌باشند و به همین دلیل کم وزن بوده، به راحتی جابجا می‌شوند. همچنین از دیگر مزایای آن قیمت مناسب در قیاس با سایر لوله‌های برق همچون لوله خم سرد است. از لوله برق پی وی سی معمولا در کف و یا دیوارهای ساختمان به کار برده می‌شود. همچنین از این لوله در مصارف کشاورزی، کارخانجات، آب و فاضلاب بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر مزایای استفاده از این لوله‌ها آن است که در برابر مواد شیمیایی، رطوبت، اسیدها و بازها بسیار مقاوم می‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های این محصول آن است که می‌توان آن را در زوایای مختلف خم نمود. به دلیل انعطاف پذیری این محصول به راحتی می‌توان در مصارف مختلف از آن بهره برد. همچنین به دلیل عدم تاثیر پذیری آن در برابر هرگونه مواد شیمیایی و استحکام بالا در برابر ضربه‌های احتمالی و یا فشارهای فیزیکی به عنوان رایج‌ترین و متداول‌ترین لوله‌های برق در صنعت و تاسیسات شناخته شده‌اند.

 

لوله برق پلی اتیلن

لوله خم سرد وزن کمی دارد و به راحتی خم می‌شود. انعطاف پذیری این لوله‌ها علاوه بر سایر ویژگی‌های آن سبب شده که اغلب کارفرمایان، مهندسان و برق کاران از لوله خم سرد استفاده نمایند. مقاومت در برابر تنش‌های فیزیکی، مواد شیمیایی، رطوبت از مهمترین مشخصه‌های آن است. همچنین این لوله عایق حرارتی بوده و به عنوان یک پوشش دهنده مستحکم از سیم کشی ساختمان‌ها محافظت می‌کند. ویژگی های بارز این لوله سبب شده تا سرعت اجرای آن به صورت جوشی و دنده‌ای در قیاس با سایر محصولات بالاتر رود. قابل ذکر است که قیمت این لوله‌ها گران‌تر از لوله‌های پی وی سی می باشد و به دلیل متریالی که در ساخت آن استفاده شده مورد استقبال بسیاری از پیمانکاران و برق کاران قرار گرفته است.

لوله برق پلی آمید

معمولا از لوله برق پلی امید در ساختمان های سبک استفاده می‌شود. وزن سبک متریال این لوله برق که از جنس پلاستیک نرم می‌باشد، سبب شده تا از این محصول به وفور در ساخت و سازها استفاده شود. علاوه بر آن اینگونه لوله‌ها دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر هرگونه خوردگی، سایش و فشارهای فیزیکی می‌باشند. از دیگر ویژگی‌های این لوله‌ها انعطاف پذیری آن است که با خم شدن آن دچار ترک خوردگی نشده و نصب آن به راحتی انجام می‌شود. این محصول در انواع مختلف به صورت شاخه ای و یا کلافی ، خط دار و دو جداره در بازار عرضه می‌شود که مبتنی بر نوع میزان مصرفی خود می‌توانید از هر یک از انواع ان بهره‌مند شوید. از جمله معایب این لوله آن است که ضد حریق نیست اما در حین سوختن دود از خود ساطع نمی‌کند. همچنین در برابر ضربه های احتمالی مقاوم بوده و می‌توان با قیمتی مناسب آن را تهیه نمود.

انواع برندهای یو پی وی سی عبارتند از؛

برند پلیمر یاس گلپایگان

شرکت پلیمر یاس گلپایگان در حیطه تولید انواع لوله و اتصالات یو پی وی سی فعالیتی پویا دارد و به مراتب تولیدات این شرکت در ساختمان سازی و صنعت فاضلاب به کار گرفته می‌شود. این شرکت دارای گواهینامه بین المللی و استاندارد جهانی است. بدین ترتیب تولیدات و محصولات این شرکت از بالاترین سطح کیفیت مواد اولیه برخوردار بوده که موجب افزایش نوآوری و بهره وری در این صنعت شده است.

برند وینو پلاستیک

از دیگر مطرح‌ترین شرکت‌ها لوله و اتصالات یو پی وی سی و لوله‌های پلیکار شرکت وینو پلاستیک است. از انواع تولیدات این شرکت می‌توان به محصولاتی نظیر لوله و اتصالات فاضلاب، لوله و اتصالات کانال‌ها و شبکه‌ها آبرسانی، تولید انواع پروفیل پی وی سی، قرنیز پی وی سی و انواع لوله‌های خم سرد.

برند تک ستاره گلپایگان

شرکت تک ستاره گلپایگان از دیگر شرکت‌های معتبری است که تولید کننده انواع محصولات یو پی وی سی فشار قوی، لوله و اتصالات فاضلاب ساختمانی و شهری، لوله‌های ناودانی، لوله‌های پلی اتیلن، اتصالات و تجهیزات جانبی و محصولات مرتبط با آن است.

برند لوله گستر گلپایگان

از انواع محصولات این شرکت می‌توان به تولید انواع لوله پلی اتیلن، لوله پی وی سی، لوله پلیکا فشار ضعیف و فشار قوی، اتصالات پی وی سی، انواع لوله پلیکای برقی، فاضلابی و مخابراتی، لوله پوش فیت، لوله پلیکا ناودانی و مانند اینها اشاره کرد. از جمله ویژگی‌های لوله پی وی سی برق این کارخانه، بهره‌مندی از فناوری خم سرد نشکن، قابلیت خاموشی خودکار در برابر بالا رفتن حرارت سیم، کاهش مصرف زانو و بهره‌مندی از تاییدیه سازمان نظام مهندسی است.

برند پلیمر گلپایگان

از دیگر شرکت های معتبر در زمینه تولیدات لوله و اتصالات یو پی وی سی و لوله‌های پلیکا، شرکت پلیمر گلپایگان است که بیش از سه دهه فعالیت موثر را در کارنامه کاری خود دارا می‌باشد. از جمله ویژگی های محصولات این شرکت می‌توان به عدم ایجاد پوسیدگی،عدم رسوب زائدات در لوله‌های پلیکا، عدم تغییر رنگ لوله و اتصالات و نصب و اجرای آسان آن اشاره کرد. قابل ذکر است که مصرف کنندگان و متقاضیان بایستی مراقب شرکت‌های سودجویی که با برندهای جعلی درصدد فروش و عرضه محصولات هستند، باشند و توجه کافی به اصل لوله و اتصالات داشته باشند.

انواع لوله یو پی وی سی عبارتند از؛

 • لوله‌های معمولی
 • لوله‌های نیمه قوی
 • لوله‌های فشار قوی

اینگونه لوله‌ها برای مصارف صنعتی کاربرد فراوانی دارند. علاوه بر آن لوله های فشار قوی در اندازه‌های پنجاه الی چهارصد میلیمتر برای مصارف مختلف شهری، صنعتی و کشاورزی تولید و عرضه می‌شوند.

 

لوله یو پی وی سی فشار قوی چیست؟

لوله یو پی وی سی فشار قوی همانطور که از نامش پیداست برای تحمل فشار قوی بالا، در دو مدل سه سر کوبل و دو سر کوبل در بازار عرضه می‌شود. از جمله ویژگی‌های این لوله‌ها آن است که نیازی به گرم کردن مقطع ندارد و به همین جهت باعث بالا رفتن سرعت اجرای کار می‌شود. استفاده و بهره‌مندی از این لوله برای خطوط اصلی و فرعی جهت انتقال آب شهری و صنعتی است. از این نوع لوله اغلب برای انتقال آب در شبکه‌های آبرسانی به صورت روکار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین از این لوله برای تخلیه فاضلاب و سیستم فاضلاب تحت فشار استفاده می‌شود. قابل ذکر است که این محصول در ابعاد و اندازه‌های مختلف و متنوع مطابق با سفارش کارفرما و مشتری آماده و عرضه می‌شود. ناگفته نماند که از این لوله برای سیستم‌های کشاورزی، آبرسانی صنعتی در ابعاد و اندازه‌های بزرگ و تحت فشار به کار برده می‌شوند. این نوع لوله عایق جریان الکتریسیته بوده و در سطح داخلی و خارجی آن کاملا در برابر هرگونه جریان برق از خود مقاومت نشان می‌دهد. همچنین در مواجه با محیط‌ها و شرایط قلیایی، اسیدی و به طور کلی مواد شیمیایی دارای مقاومت و استحکام بسیاری است و به هیچ عنوان تجزیه نمی‌شود.

مرکز فروش لوله و اتصالات یو پی وی سی

پیشنهاد می‌شود برای تهیه و خرید انواع لوله برق، لوله یو پی وی سی برق، انواع برندهای یو پی وی سی، خرید و لوله اتصالات یو پی وی سی و سایر متعلقات آن به مراکز مطمئن و معتبر مراجعه نمایید تا بتوانید از محصولات باکیفیت، با طول عمر ماندگار و قیمت مناسب برخوردار شوید. گروه صنعتی ایلیاشیل با سالها تجربه به عنوان شناخته شده‌ترین مرکز فروش انواع لوله و اتصالات پی وی سی، گالوانیزه، پلیکا، پلی اتیلن و سایر محصولات مرتبط با آن آماده ارائه مشاوره جهت خرید و عرضه بهترین محصولات با توجه به نوعی نیاز مصرفی متقاضیان می‌باشد.


خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما