021-66153009تلفن ایلیاشیل     info@iliyashil.com ایمیل شرکت ایلیاشیل   

در این مقاله سعی بر این داریم تا به معرفی انواع لوله و اتصالات فلزی بپردازیم و لیست قیمت اتصالات فلزی را بررسی نماییم. اتصالات فلزی در صنایع مختلف نفت و گاز و تاسیسات ساختمان کاربرد فراوانی دارند و جهت اتصال لوله ها و شیرآلات به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات فلزی بر اساس فشار کاری سیستم و نوع لوله و شیرآلات به کار برده می شود. انواع لوله و اتصالات فلزی شامل گالوانیزه، مانیسمان و جوشی می باشند. با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از لوله های ساختمانی تولید شده اند که اتصالات آن ها متفاوت می باشند. داشتن اطلاعات درباره ی این لوله و اتصالات به شما کمک زیادی می کند تا سرعت روند کارتان را افزایش دهید.

معرفی انواع لوله و اتصالات فلزی

انواع لوله و اتصالات گالوانیزه

گالوانیزه کردن به حفاظت از لوله در برابر خوردگی کمک می کند و با استفاده از یک لایه نازک فلز بر روی فلزی ضخیم تر انجام می شود که باعث می شود در برابر اکسیداسیون مقاوم شود. لوله گالوانیزه یکی از مصالح مهم ساختمانی است که در دو نوع فولادی و آهنی تولید می شود. لوله گالوانیزه در بخش های آب رسانی و گاز رسانی و انتقال بخار و هوا استفاده می گردد.

اتصالات گالوانیزه برای لوله های فولادی و گالوانیزه کاربرد دارد که دارای مدل های مختلفی هستند. این اتصالات شامل گالوانیزه سیاه و گالوانیزه سفید می باشد که به آن اتصالات دنده ای می گویند و در صنایع مختلف مثل نفت و گاز و آب رسانی استفاده می شوند. این اتصالات فشار قوی خود به چند دسته تقسیم می شود که برای متصل کردن دو خط لوله و انشعاب گیری کاربرد دارند. اتصالات دنده ای گالوانیزه مقاومت بالایی در برابر فشار و دمای بالا دارد و از نظر مکانیکی نیز مقاوم هستند و ایمنی زیادی در مقابل آتش سوزی دارند. انواع لوله و اتصالات گالوانیزه از نظر ظاهری به چند نوع تولید می شوند که عبارتند از:

انواع لوله و اتصالات گالوانیزه

 • زانو گالوانیزه:

زانو گالوانیزه در زوایای مختلف 45 و 90 درجه تولید می شود تا راحت تر بتوان لوله کشی را انجام داد.

 • سه راهی گالوانیزه:

از این اتصال جهت انشعاب گیری از لوله استفاده می شود. این انشعاب در زوایای 45 و 90 درجه می باشد.

 • مغزی گالوانیزه:

مغزی گالوانیزه که دو سر آن رزوه یعنی دنده دار است برای متصل کردن دو لوله گالوانیزه استفاده می شود که به شکل مادگی دنده دار هستند. این مغزی در دو رنگ سیاه و سفید و به صورت سرد و گرم تولید می شود.

 • چپقی گالوانیزه:

چپقی مانند اتصال زانو است و تفاوت آن در این می باشد که برای مواردی استفاده می شود که یکی از لوله های گالوانیزه از داخل دنده دار باشد و آن یکی از خارج دنده دار. چپقی گالوانیزه در دو زاویه 45 و 90 درجه تولید می شود.

 • مهره ماسوره:

از مهره ماسوره در اتصال لوله گالانیزه به یک دستگاه ثابت و یا مدارات بسته لوله کشی استفاده می شود و جدا شدنی است.

 • بوشن:

بوشن گالوانیزه معمولی برای اتصال دو گالانیزه با قطر یکسان و بوشن گالوانیزه تبدیل برای اتصال دو لوله گالوانیزه با قطر های متفاوت استفاده می شود.

 • روپیچ توپیچ گالوانیزه:

کاربرد این اتصال برای افزایش طول لوله گالوانیزه به اندازه خیلی کم است و همانند بوشن می باشد اما یک سر آن از داخل و سر دیگر از بیرون دنده دار است.

 • تبدیل گالوانیزه:

از این اتصال برای وصل کردن دو لوله گالوانیزه با قطر متفاوت استفاده می کند.

 • درپوش گالوانیزه:

برای بستن انتهای لوله گالوانیزه و مسدود کردن آن به کار می رود.

برای خرید اینترنتی لوله گالوانیزه با ایلیاشیل در تماس باشید.

لوله و اتصالات مانیسمان

لوله مانیسمان لوله های بدون درز می باشند که به دلیل نداشتن خط جوش در برابر فشار های فیزیکی مقاومت بالایی دارند و خود را با تغییرات آب و هوایی مطابقت می دهند. این لوله در صنایع حساس کاربرد دارد. خط جوش در لوله هایی که درز دارند ممکن است باعث ترک آن شود و استحکام لوله را کاهش دهد. اما لوله مانیسان به دلیل نداشتن خط جوش از نظر استحکام و مقاومت در برابر خوردگی و حرارت بسیار قوی تر عمل می کند و ساختار یک نواختی دارد. از این لوله برای خطوط فشار قوی، خطوط هیدرولیک و خطوط نفت و گاز استفاده می شود.

لوله و اتصالات مانیسمان

اتصالات مانسمان اتصالات سیاه بدون درز می باشند که بدون جای جوش و درز هستند و به همین علت این اتصالات تحمل دما و فشار زیادی دارد و مقاومت آن ها نیز بالا می باشد. مهم ترین ویژگی‌ اتصالات مانیسمان این است که ساختاری بسیار یکپارچه و یکدست دارند و هیچ گونه جای درز یا جوشی روی بدنه این اتصالات وجود ندارد به همین علت از آن ‌ها برای لوله کشی‌هایی مثل انتقال نفت و گاز استفاده ‌می‌شود.

عدم وجود جای جوش روی بدنه این اتصالات باعث می شود تا کیفیت بالاتری نسبت به سایر انواع اتصالات داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی‌های اتصالات مانیسمان این است که با ضخامت‌ های متفاوتی تولید می گردد و در نظر گرفتن مقدار ضخامت آن ها برای اتصال به لوله در فرآیند لوله کشی بسیار مهم است و ضخامت و رده لوله باید هماهنگ با ضخامت و رده اتصالات مانیسمان باشد.

از اتصالات فولادی مانسمان در سیستم ‌های حریق ساختمان‌ها، تأسیسات مرکزی برج ‌ها، سیستم‌های آبرسانی موتورخانه ‌ها و ساخت انواع پل و اسکله‌ های دریایی در صنایع برق و نظامی استفاده ‌می‌شود. هم چنین برای عبور انتقال بخار و مایعات با دمای بالا و فشار زیاد نیز کاربرد دارد .در ادامه با انواع اتصالات مانیسان آشنا می شویم:

 • اتصالات زانویی:

یکی از متداول ترین اتصالات مانیسان است که دو نوع دارد. یک نوع آن برای وصل کردن دو لوله با قطر یکسان و نوع دیگر آن برای اتصال لوله های ناهمسان می باشد.

 • اتصالات تبدیل مانیسان:

برای اتصال دو لوله با قطر های متفاوت و یا تغییر اندازه سر لوله از این اتصالات استفاده می کنند. این اتصال در دو مدل صاف و کج تولید می شود و یک سر آن ها کوچک و سر دیگر بزرگ می باشد که برای وصل کردن لوله های بزرگ به کوچک و بالعکس کاربرد دارد.

 • اتصالات گپ مانیسان:

از اتصالات گپ برای مسدود کردن انتهای لوله کشی استفاده می شود که در سایز ها و ابعاد مختلف تولید می شود و به صورت جوش به لوله وصل می شوند.

 • اتصالات بوشن مانیسمان:

از این اتصال برای وصل کردن دو لوله یک اندازه در انتهای لوله استفاده می شود.

 • اتصالات چهار راهی:

اصتالات 4 شاخه یا چهار راهی به شکل صلیب هستند و برای وصل کردن 4 لوله استفاده می شود که می توان آن ها را در 4 مسیر متفاوت هدایت کرد.

لوله و اتصالات جوشی

اتصالات جوشی به اتصالاتی می گویند که به لوله و یا اتصالات دیگر جوشکاری می شوند. انواع اتصالات جوشی عبارتند از:

 • اتصالات پلی اتیلن در شبکه فاضلاب پلی اتیلن:

در این نوع اتصال با ذوب کردن محل تماس لوله و اتصالات به هم وصل می شوند و جوش می خورند. زمان جوشکاری و میزان حرارت در اتصالات پلی اتیلن بسیار مهم می باشد. برای خرید لوله و اتصالات پلی اتیلن با ایلیاشیل در تماس باشید.

لوله و اتصالات جوشی پلی اتیلن

 • اتصالات پلی پروپیلن:

این اتصالات که شباهت زیادی به جوش پلی اتیلن دارد توسط یک المنت و ذوب کردن توسط آن انجام می شود. پلی پروپیلن لوله های سبز یا یفید رنگ هستند که اتصالات آن دارای یک سر نر و یک سر مادگی می باشد و از المنت داغ کننده برای ذوب آن ها استفاده می شود. در اتصالات پرو پیلن میزان داغی و تناسب زمان جوش و کیفیت و آنالیز مواد بسیار مهم می باشد.

 • جوش نقره:

جوشکاری نقره توسط فلز نقره انجام می شود که با ذوب آن بین دو اتصال واسطه ایجاد می گردد. این جوشکاری که به اکسی استیلن نیز معروف است یک ماده در محل اتصال قرار می گیرد و محل جوش تا دمای حدود 800 درجه گرم می شود تا فلز نقره اندود شده و یک اتصال بین دو نقطه جوش ایجاد شود.

 • اتصالات چدنی و سربی:

در شبکه فاضلاب چدن، اتصالات و لوله های چدنی توسط سرب مذاب به هم متصل می شوند.

 • اتصالات جوش گاز:

در اتصالات جوشی گاز که مهم ترین دسته ی اتصالات لوله در صنعت سیالات است از دو المان مهم برق و الکترود استفاده می شود. الکترود با عبور جریان آمپر بالا و ولتاژ پایین،  دو لبه اتصالات را ذوب و آن ها را به یک دیگر جوش می دهد.

لیست قیمت اتصالات فلزی

فروشگاه لوله و اتصالات ایلیاشیل عرضه کننده انواع اتصالات فلزی و لوله های ساختمانی و فاضلابی می باشد و در زمینه ی فروش لوله و اتصالات سابقه ی طولانی درخشانی دارد. این شرکت به عرضه لوله و اتصالات گالوانیزه، لوله و اتصالات مانیسان و لوله و اتصالات جوشی با قیمت مناسب و بهترین کیفیت می پردازد. شما می توانید برای دریافت قیمت آنلاین لوله و اتصالات به وب سایت ایلیاشیل مراجعه نمایید و به راحتی خرید لوله و اتصالات فلزی مربوط به پروژه های خود را انجام دهید. کارشناسان حرفه ای این مجموعه نیز با راهنمایی و ارائه مشاوره بهترین اجناس و لوله و اتصالات فلزی را در اختیار شما قرار خواهند داد.


خانه
محصولات
تلگرام
تماس با ما